ماژول کنترل کننده کولر گازی : بررسی ماژول کنترل کنننده کولر گازی + عکس

ماژول کنترل کننده کولر گازی

سیستم‌های گرمایشی، سرمایشی و تهویه مطبوع برای کنترل عملکرد نیاز به یک سیستم کنترلی دارند تا تنظیم دما و یا تهویه مطبوع را انجام دهند. برای مثال این سیستم‌ها به یک حسگر دما متصل می‌شوند و از آن برای بررسی شرایط لحظه‌ای استفاده می‌کنند. سپس سیستم کنترل نتیجه‌گیری می‌کند که چه اقداماتی باید انجام دهد. در ادامه‌ی این مطلب هوشمند سازی تصمیم داریم در مورد ماژول کنترل کننده کولر گازی و کنترل هوشمند کولر گازی با استفاده از ماژول‌های کنترل صحبت کنیم.

ماژول کنترل چیست؟

اکثر افراد با کولر گازی یا بخش‌های خاص مانند سیستم الکتریکی یا فیلتر هوا آشنا هستند. این بخش‌ها به سیستم تهویه شما کمک می‌کنند تا به درستی و به طور کارآمد کار کنند اما اینها اجزای ساده‌ای هستند که به تنهایی قادر به تنظیم عملکرد دما نیستند و در واقع به ماژول کنترل کننده کولر گازی متکی هستند که به عنوان مغز سیستم عمل می‌کند.

اگرچه همه‌ی کولر گازی‌ها و سیستم‌های سرمایش و گرمایش مدرن باید شامل این عنصر باشند اما افراد کمی با این تجهیزات و عملکرد آنها یا علائم خرابی آنها آشنا هستند. قطعات الکترونیکی به نظر پیچیده می‌رسند اما داشتن اطلاعات در مورد ماژول کنترل‌کننده کولر گازی به شما کمک می‌کند تا بتوانید در بین فصول به خوبی هوا را سرد یا گرم نگه دارید.

با داشتن اطلاعات در مورد ماژول کنترل‌کننده کولر گازی به راحتی می‎‌توانید در بین فصول، به خوبی هوا را سرد یا گرم نگه دارید.

تنظیم عملکرد دما با ماژول کنترل کننده کولر گازی

نقش ماژول کنترل کننده کولر گازی

ماژول کنترل چندین نقش و هدف را در کولر گازی یا سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند شما بازی می‌کند. یکی از عملکردهای اصلی این قطعه دریافت ورودی از ترموستات و حسگرهای کوره و سپس تصمیم‌گیری بر اساس آنها است. این پیام‌ها بعلاوه به سایر اجزای سیستم نیز توزیع می‌شود. بدون یک ماژول کنترل که به درستی کار می‌کند، ممکن است سیستم به خوبی کار نکند.

با این حال ماژول کنترل کننده کولر گازیچیزی بیش از یک رله ساده است و سازندگان از این ماژول برای نظارت بر ورودی سنسور و تشخیص مشکلات احتمالی استفاده می‌کنند. این ویژگی باعث می‌شود کولر گازی یا سیستم تهویه شما به خوبی کار کند.

(در اسمارتیک با اینترنت اشیا رباتیک اشنا شوید.)

تنظیم دما و یا تهویه مطبوع با ماژول کنترل کننده کولر گازی

ماژول کنترل کننده کولر گازی برای خانه های هوشمند

برای هوشمند سازی خانه، استفاده از ماژول کنترل کننده کولر گازی یک روش ساده و بسیار کاربردی است. شما می‌توانید دمای مورد نظر خود را در هر اتاق تنظیم کنید و تمام. پس از تنظیم دمای دلخواه خود هیچ اقدامی دیگری از جانب شما نیاز نیست و می‌توانید همه چیز را به این سیستم بسپارید.

بعلاوه فرقی نمی‌کند در خانه باشید یا خارج از خانه؛ شما می‌توانید با توجه به یک برنامه‌ی از پیش تعیین شده و یا با استفاده از سنسور دمای خارج و داخل خانه، دمای مورد نظر خود را تعیین کرده یا تغییر دهید. همه‌ی این امکانات نیز از طریق اپلیکیشن‌های مخصوص کنترل کننده کولر گازی انجام می‌شود.

یک ماژول کنترل کننده کولر گازی هوشمند می‌تواند تا حد زیادی در مصرف انرژی صرفه‌جویی کرده و باعث کاهش هزینه‌ها شود.

(در مورد سیستم اعلام حریق مطالعه کنید.)

خانه های هوشمند و اهمیت ماژول کنترل کننده کولر گازی

ماژول کنترل کننده کولر گازی برای مراکز صنعتی

در ساختمان‌های تجاری با هر اندازه‌ای که هستند، سیستم کنترل گرمایش و سرمایش، نظارت و کنترل بر این سیستم‌ها را به حداکثر می‌رساند. ماژول کنترل کننده در ساختمان‌های بزرگ صنعتی یا هتل‌ها می‌تواند انعطاف‌پذیری بیشتری را برای راحتی افراد فراهم کند. اتصال سیستم‌های تهویه هوشمند یا کولر گازی به سنسورهای تشخیص حضور افراد باعث کاهش هزینه‌ها و مصرف انرژی می‌شود و می‌توان هر اتاق یا هر قسمت از ساختمان را با توجه به نیازهای افراد برنامه‌ریزی کرد.

در مورد ماژول کننده کولر گازی یا سیستم تهویه و غیره، برنامه‌ها می‌توانند دسترسی مختلفی برای افراد معمولی، مهمانان، کارمندان و مدیریت تعیین کنند.

(از مطلب قیمت هوشمند سازی بازدید کنید.)

 ساختمان‌های بزرگ صنعتی یا هتل‌ها و اهمیت ماژول کنترل کننده کولر گازی

ماژول وای فای کولر گازی

خیلی اوقات نیاز است برای روشن کردن یک لوازم خانگی دکمه‌ی روی آن را فشار دهید و یا به دنبال ریموت کنترل آن بگردید. اما با پیشرفت تکنولوژی و هوشمند شدن خانه‌ها این مشکل برطرف شده است. عصر تکنولوژی هوشمند،  اتوماسیون ساختمان را با وای فای بهبود بخشیده است. هر وسیله‌ای را می‌توان از راه دور با استفاده از یک لمس ساده کنترل کرد.

از جمله این تجهیزات کولر گازی است که می‌توانید با ماژول وای فای کنترل کننده کولر گازی آن را تحت کنترل داشته باشید و سیستم کنترل از راه دور هوشمند کولر گازی را راه‌اندازی کنید.

در میان بسیاری از لوازم خانگی، کولر گازی یکی از مهم‌ترین‌ها است. تهویه مطبوع که یک زمانی بسیار لوکس بود امروزه به بخشی جدایی‌ناپذیر در خانه‌ها، بیمارستان‌ها، هتل‌ها و غیره تبدیل شده است و می‌تواند تا حد زیادی در مصرف انرژی صرفه‌جویی کند.

(با ترموستات هوشمند اورویبو آشنا شوید.)

فعال کردن سیستم کنترل از راه دور کولر گازی و اهمیت وجود ماژول وای فای کولر گازی

منظور از ماژول کنترل‌کننده وای فای کولر گازی چیست؟

خانه هوشمند در خدمت راحتی و آسایش ساکنان است و کنترل دمای خانه یا روشن کردن سیستم تهویه مطبوع بخشی مهم از این راحتی است. به این ترتیب با اتصال کولر گازی هوشمند خود به وای فای یا ماژول کنترل کننده کولر گازی وای فای می‌توانید کنترل آن را از طریق تلفن همراه خود انجام دهید. ماژول وای فای کنترل بسیار پیشرفته‌تر و ویژگی‌های هوشمندی را ارائه می‌کند که ریموت کنترل‌های معمولی قادر به ارائه نیستند.

با اتصال کولر گازی به وای فای با استفاده از یک برنامه بومی می‌توان کنترل تهویه مطبوع وای‌فای را انجام داد. با ماژول وای فای کنترل کننده کولر گازی می‌توانید هر کولر گازی استانداردی را به یک کولر گازی هوشمند تبدیل کنید تا زمانی که گوشی شما به وای فای متصل است و برنامه‌ی تهویه مطبوع نیز روی آن نصب است، بتوانید کولر گازی را با تلفن همراه خود از هر کجا که هستید، کنترل کنید.

با اتصال کولر گازی به وای فای با استفاده از یک برنامه بومی می‌توان کنترل تهویه مطبوع وای‌فای را انجام داد.

(با اکسس کنترل هوشمند اشنا شوید.)

ارائه خدمات ویژه و خاص با وجود ماژول کنترل‌کننده وای فای کولر گازی

کنترل کولر گازی با استفاده از کنترلر هوشمند AC

برای اینکه بتوانید با استفاده از ماژول کنترل کننده کولر گازی وای فای کار کنید نیازی به خرید یک کولر گازی هوشمند گران قیمت ندارید و می‌توانید از هر نوع کولر گازی با هر اندازه و برندی که با کنترل از راه دور مادون قرمز ارائه می‌شود، استفاده کنید.

اما کنترلر هوشمند AC چیست؟ این کنترلرها دستگاه‌های هوشمندی هستند که علاوه بر امکان کنترل کولر گازی از طریق اپلیکیشن با ویژگی‌های شگفت‌انگیز دیگری نیز همراه هستند. از آنجایی که صرفه‌جویی در مصرف انرژی یکی از دغدغه‌های اصلی هر صاحب‌خانه است، یک کنترلر هوشمند AC به شما کمک می‌کند تا 25 درصد در مصرف انرژی صرفه‌جویی داشته باشید. این کنترلر به شما امکان می‌دهد تا برای هر هفته برنامه تنظیم کنید.

حالت راحت هوشمند به شما امکان می‌دهد تا کولر گازی خود را در یک محدوده‌ی دمایی مشخص تنظیم کنید. بعلاوه این کنترلرها شما را از وضعیت هوا و آمار استفاده از دستگاه مطلع می‌کنند. در کنار این ویژگی‌ها، کنترل‌های مبتنی بر مکان و حالات سنجش رطوبت نیز وجود دارد.

با استفاده از کنترلر AC می‌توانید کولر گازی خود را از حالت هوشمند به یک کولر گازی وای فای تبدیل کنید.

(از مطلب قفل هوشمند بازدید کنید.)

محدوده‌ی دمایی مشخص و کنترل کولر گازی با استفاده از کنترلر هوشمند AC

کنترل کولر گازی با استفاده از تهویه مطبوع هوشمند

راه دیگر برای کنترل کولر گازی از طریق وای فای، خرید یک سیستم تهویه هوشمند است. این تهویه مطبوع نیاز به یک کنترلر جداگانه ندارد زیرا قابلیت‌های وای فای در آن تعبیه شده است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که برنامه‌ی تلفن همراه آن را دانلود کرده و استفاده کنید. به این ترتیب بدون نیاز به خرید ماژول کنترل کننده کولر گازی می‌توانید از مزایای کامل تهویه مطبوع استفاده کنید.

اما این کولرهای هوشمند دارای معایبی نیز هستند. برای مثال ممکن است قیمت بسیار بالایی داشته باشند. بعلاوه دستگاه‌های کولر گازی هوشمند همان سطح ویژگی‌های کنترل کننده‌ی AC هوشمند را ارائه می‌دهند.

(در اسمارتیک با تجهیزات خانه هوشمند آشنا شوید.)

 تهویه مطبوع هوشمند با استفاده از کنترل کولر گازی

استفاده از اپلیکیشن موبایل برای کنترل کولر گازی

هنگامی که کولر گازی شما با استفاده از ماژول وای فای کنترل کننده کولر گازی به وای فای اتصال دارد، برای کنترل آن به یک اپلیکیشن موبایل نیاز دارید. برای مثال برنامه‌ی Cielo Home می‌تواند عملکردهای متفاوتی ارائه دهد و یک گزینه‌ی کنترلی برای تجربه‌ی هوشمند سازی کولر گازی باشد.

اپلیکیشن‌های موبایل برای تبدیل موبایل به کنترل کولر پایه اصلی کنترل کولر گازی وای فای هستند. با این حال برخی برنامه‌ها رابط کاربری دشواری دارند و مشتری را از تجربه‌ی هوشمند منصرف می‌کنند. از طرف دیگر، برخی از برنامه‌ها بهترین تجربه‌ی تهویه مطبوع هوشمند را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. تنها با چند ضربه روی صفحه نمایش، می‌توانید مجموعه‌ی کاملی از ویژگی‌های جذاب برای کنترل دستگاه خود را بکار بگیرید.

با برنامه Cielo Home چندین تهویه مطبوع را می‌توان با یک برنامه تحت کنترل و نظارت قرار داد. این برنامه کنترل کاملی از خانه هوشمند را در اختیار شما قرار می‌دهد و دروازه‌ای به کنترل کامل تهویه مطبوع و کولر گازی در هر زمان و مکان است.

(با پروتکل هوشمند سازی Dali آشنا شوید.)

برنامه کنترل کولر گازی

کنترل کولر گازی با ماژول کنترل کننده کولر گازی و ریموت کنترل بسیار ساده است. با این حال اگر ریموت کنترل شما دچار مشکل شود، می‌توانید از برنامه‌هایی که شرکت سازنده‌ی کولر گازی از جمله سامسونگ، هایسنس، کول لاین، جی پلاس و غیره برای استفاده تعیین کرده‌اند، استفاده کنید. این برنامه‌ها و نرم‌افزارهای اختصاصی معمولا در کاتالوگ کولر گازی شما مشخص شده‌اند.

علاوه بر این برنامه‌های اختصاصی از جمله برنامه کنترل کولر گازی سامسونگ، برنامه کنترل کولر گازی جی پلاس و غیره می‌توانید از برنامه‌های دیگری که در فروشگاه‌های اپلیکیشن وجود دارد استفاده کنید. به این ترتیب می‌توانید با نصب یک نرم‌افزار و وارد کردن مشخصات دقیق کولر گازی، برند، مدل و غیره، کنترل کولر گازی کول لاین و کنترل کولر هایسنس با گوشی را به سادگی انجام دهید.

کنترل کولر گازی با ماژول کنترل کننده کولر گازی و ریموت کنترل بسیار ساده است، این برنامه‌ها و نرم‌افزارهای اختصاصی معمولا در کاتالوگ کولر گازی شما مشخص شده‌اند.

کنترل ماژول وای فای کنترل کننده کولر گازی با استفاده از اپلیکیشن موبایل

مزایای ماژول کنترل کننده وای فای کولر گازی

مزایای ماژول کنترل کننده وای فای کولر گازی: 1. کنترل کولر گازی از هر کجا

شما از هر کجا که هستید می‌توانید از طریق اپلیکیشن موبایل کنترل کولر گازی یا سیستم تهویه مطبوع خود را در دست داشته باشید. این یکی از بزرگترین مزایای استفاده از اپلیکیشن تلفن همراه برای کولر گازی است. تا زمانی که به اینترنت دسترسی دارید می‌توانید از هر کجا و در هر زمان به AC خود دستور بدهید.

این ویژگی به ویژه در صورتی مفید است که کودک در خانه دارید و می‌خواهید دمایی نسبتا مناسب تنظیم کنید.

(از مطلب نصب هوشمند سازی ساختمان بازدید کنید.)

استفاده از اپلیکیشن تلفن همراه برای کولر گازی

مزایای ماژول کنترل کننده وای فای کولر گازی: 2. فعال کننده‌های هوشمند

کولر گازی مجهز به ماژول وای فای کنترل کننده کولر گازی قادر است انواع حالات فعال شدن را داشته باشد. در مورد یک کنترلر AC هوشمند می‌توانید محدوده‌ی دما یا میزان رطوبت مورد نظر خود را تنظیم کنید. اگر شرایط فعلی متفاوت با شرایط تعیین شده باشد، کولر گازی برای انجام تنظیمات روشن می‌شود و سطح مورد نظر را حفظ می‌کند. با رسیدن به سطح تعیین شده، سپس AC خاموش شده و به این ترتیب در مصرف انرژی نیز صرفه‌جویی می‌شود.

تنظیم حالات به شما کمک می‌کنند آب و هوای خانه را در محدوده‌ی دما و رطوبت مناسب و راحت خود نگهدارید.

(در مورد پروتکل های اینترنت اشیا مطالعه کنید.)

مشخص کردن محدوده‌ی دما یا میزان رطوبت مورد نظر با ماژول کنترل کننده وای فای کولر گازی

مزایای ماژول کنترل کننده وای فای کولر گازی: 3. برنامه‌ریزی کولر گازی

با استفاده از ماژول کنترل کننده کولر گازی می‌تواند برنامه‌ی خنک‌کننده را به صورت برنامه‌ی هفتگی تنظیم کنید. بنابراین نیاز نیست در طول هفته تنظیمات دما را مکررا انجام دهید. حالات و دماهای AC خود را تنظیم کرده و زمان‌های خاصی در طول روز یا شب به آنها اختصاص دهید.

برای صبح، ظهر، عصر و شب می‌توانید تنظیمات متفاوتی مشخص کنید تا همیشه در طول روز شرایط عالی و متناسب با نیازهای شما و آب و هوای بیرون باشد. زمان‌بندی همچنین می‌تواند با محرک‌های هوشمند همراه باشد تا تجربه‌ی هوشندتری داشته باشید.

(با اجزای سیستم هوشمند سازی آشنا شوید.)

با استفاده از ماژول کنترل کننده کولر گازی برنامه‌ریزی کنید

مزایای ماژول کنترل کننده وای فای کولر گازی: 4. ژئوفنسنگ یا تشخیص موقعیت مکانی

از طریق برنامه تلفن همراه، کنترلر یا AC شما تشخیص می‌دهد که شما کجا هستید و بنابراین می‌تواند با توجه به موقعیت مکانی شما، روشن یا خاموش شود. برای مثال هنگامی که با عجله از خانه خارج می‌شوید و فراموش می‌کنید کولر گازی را خاموش کنید، این برنامه با توجه به فاصله و دور شدن شما، سیستم را خاموش می‌کند.

در ادامه با تشخیص حضور شما و نزدیک شدن به خانه، کولر گازی در حالت کار و دمای از پیش تعیین شده روشن می‌شود.

(با پروتکل زیگبی و مزایا و معایب آن آشنا شوید.)

ژئوفنسنگ یا تشخیص موقعیت مکانی از مزایای ماژول کنترل کننده وای فای کولر گازی

مزایای ماژول کنترل کننده وای فای کولر گازی: 5. صرفه‌جویی و بهره‌وری در مصرف انرژی

همانطور که پیشتر هم گفتیم، استفاده از ماژول کنترل کننده کولر گازی تا 25 درصد باعث کاهش مصرف انرژی می‌شود. این مساله تنها از طریق مدیریت دقیق حالت‌ها و دماهای عملیاتی انجام می‌شود. شما با مرور و بررسی تاریخچه‌ی حالات عملیاتی دستگاه خود می‌توانید در مورد نحوه و زمان‌های استفاده از آن اطلاعات کسب کنید و سپس برنامه‌هایی برای مدیریت بهتر اعمال کنید.

کنترل محدوده‌ی دما نیز در صرفه‌جویی مصرف انرژی موثر است. بنابراین دما همیشه در سطح معینی خواهد بود. این کنترلرهای هوشمند همچنین زمان تعویض فیلتر را نیز یادآوری می‌کنند. چرا که یک فیلتر کثیف می‌تواند منجر به افت کارکرد دستگاه شود.

(در اسمارتیک با خانه هوشمند اینترا اشنا شوید.)

صرفه‌جویی و بهره‌وری در مصرف انرژی؛ مزایای ماژول کنترل کننده وای فای کولر گازی

ماژول کنترل کننده کولر گازی و ادغام آن با سیستم خانه هوشمند

سیستم‌های تهویه مطبوع هوشمند و ماژول کنترل کننده کولر های گازی به کاربران این امکان را می‌دهند که از دستورات صوتی برای کنترل این دستگاه‌ها استفاده کنند. این کار از طریق اتصال کنترلر هوشمند یا AC هوشمند به آمازون الکسا یا دستیار گوگل انجام می‌شود.

به این ترتیب یا یک فرمان صوتی ساده می‌توانید دما را تنظیم کنید و سیستم را روشن و خاموش کنید. کولر گازی و سیستم تهویه مطبوع هوشمند راهی به سوی آینده و هوشمند سازی است که می‌توانید با خرید ماژول کنترل کننده کولر گازی به آن دست پیدا کنید.

سیستم‌های تهویه مطبوع هوشمند و ماژول کنترل کننده کولر های گازی به کاربران این امکان را می‌دهند که از دستورات صوتی برای کنترل این دستگاه‌ها استفاده کنند.

منبع مطلب

ادغام سیستم خانه هوشمند با ماژول کنترل کننده کولر گازی

تیم محتوای اسمارتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *