کنترل پنل هوشمند

کنترل پنل هوشمند

نصب یک کنترل پنلِ هوشمند در خانه هوشمند شما می‌تواند همه چیز را برای خانواده، دوستان یا مهمانان ساده‌تر سازد و همه‌ی افراد می‌توانند تجهیزات محبوب خانه هوشمند را به راحتی کنترل کنند. نصب پنل لمسی یا کنترل پنل هوشمند روی دیوار راهی برای تجربه‌ی بهتر در خانه هوشمند است و در ادامه این مطلب هوشمند سازی تصمیم داریم در خصوص کنترل پنلِ هوشمند صحبت کنیم.

پنل هوشمند جایگزینی برای سوئیچ روشنایی

کنترل پنل هوشمند یک کنترل کننده‌ یا تاچ پنل لمسی خانه هوشمند است که به جای سوئیچ‌های روشنایی و لامپ‌ها کاربرد دارد. این پنل‌ها معمولا در مدل‌های مختلف موجود هستند و می‌توانند جایگزین سوئیچ‌های 1 پل تا 4 پل شوند.

(از مطلب خانه هوشمند Tis بازدید کنید.)

پنل هوشمند به جای سوئیچ روشنایی

استفاده از یک اپلیکیشن برای کنترل خانه هوشمند

با نصب یک کنترل پنل هوشمند دیگر لازم نیست برای هر کدام از تجهیزات خانه هوشمند خود یک اپلیکیشن جداگانه داشته باشید. یک اپلیکیشن منحصربفرد می‌تواند برای کنترل تمام تجهیزات کاربرد داشته باشد. این اپلیکشین را می‌توانید روی گوشی‌های اندروید، آیفون یا تبلت خود نصب کنید. به این ترتیب می‌توانید با اتصال به اینترنت از هر کجای دنیا که هستید بر خانه هوشمند خود نظارت داشته باشید و از دوربین‌های داخلی کنترل پنلِ هوشمند وضعیت خانه را تحت کنترل داشته باشید.

امکان کنترل تمام تجهیزات از طریق موبایل و یک اپلیکیشن کار کنترل خانه هوشمند شما را ساده‌تر می‌سازد.

(در مورد روش جلوگیری از هک خانه هوشمند مطالعه کنید.)

اپلیکیشن واحد برای کنترل خانه هوشمند

کنترل صوتی کنترل پنل هوشمند

یکی از ویژگی‌های منحصربفرد نصب و استفاده از کنترل پنلِ هوشمند، امکان کنترل صوتی از طریق آمازون الکسا، دستیار گوگل، هوم کیت اپل و غیره است. شما می‌توانید آمازون الکسا را روی دیوار خود قرار دهید و از دستیار صوتی هوشمند یا کنترل صوتی راحت تجهیزات خانه هوشمند خود لذت ببرید.

کنترل صوتی تجهیزات از طریق آمازون الکسا یا سایر دستیارهای صوتی کار مدیریت و کنترل خانه هوشمند را ساده‌تر می‌سازد.

(با اینترنت اشیا رباتیک و کاربرد آن آشنا شوید.)

کنترل صوتی با کنترل پنل هوشمند

پخش موسیقی با پنل هوشمند

شما می‌توانید با نصب پنل کنترل کننده هوشمند به راحتی موزیک‌های مورد علاقه‌ی خود را پخش کنید، بدون اینکه نیاز به اپلیکیشن یا گوشی همراه داشته باشید. پنل‌های هوشمند معمولا دارای لیست آهنگ و فضایی برای ذخیره‌سازی موسیقی و آهنگ‌های شما است و می‌تواند یک سیستم صوتی و تصویری هوشمند و منحصربفرد باشد.

سیستم‌های صوتی را به پنل مرکزی هوشمند متصل کنید تا بتوانید هر زمان، موسیقی مورد علاقه‌ی خود را با دستور صوتی پخش کنید.

(از مطلب قیمت هوشمند سازی بازدید کنید.)

پخش موسیقی با پنل هوشمند

کنترل دسترسی خانه از طریق کنترل پنل هوشمند

با استفاده از پنلِ هوشمند می‌توانید از هر کجا که هستید، به زنگ درب خانه خود پاسخ دهید و در را باز کنید. هر فردی که در خانه باشد می‌تواند از طریق زنگ درب ویدئویی مشاهده کند چه کسی پشت در است. شما همچنین می‌توانید با یک لمس ساده روی اپلیکیشن موبایل خود درب را برای مهمانان خود باز کنید.

(بازدید از مطلب شیشه هوشمند را به شما پیشنهاد می‌کنیم.)

کنترل پنل هوشمند و کنترل دسترسی خانه

روشنایی هوشمند با پنل مرکزی هوشمند

شما می‌توانید با نصب کنترل پنل هوشمند لامپ‌های معمولی خود را به لامپ‌هایی هوشمند تبدیل کنید که امکان کنترل آنها از طریق لمس، فرمان صوتی، سنسور حرکتی، صحنه‌ها و غیره توسط یک اپلیکیشن وجود دارد. بعلاوه شما می‌توانید لامپ‌های هوشمند فیلیپس، LIFX، TP-Link و غیره را بدون نیاز به روشن کردن آنها تحت کنترل داشته باشید و سیستم روشنایی هوشمند خود را راه‌اندازی کنید.

سیستم‌های روشنایی هوشمند با کنترل پنلِ هوشمند راحت‌تر مدیریت می‌شوند و می‌توانید خاموش و روشن کردن آنها را از راه دور انجام دهید.

(در مورد سیستم آبیاری هوشمند چه می‌دانید؟)

پنل مرکزی هوشمند و کنترل سیستم روشنایی هوشمند

سیستم تهویه و کنترل از طریق پنل کنترل کننده هوشمند

از کنترل لمسی و فرمان صوتی می‌توانید برای تنظیم دمای خانه هوشمند خود از طریق ترموستات های هوشمند هانیول، گوگل نست (Google Nest) و غیره انجام دهید. استفاده از ترموستات هوشمند می‌تواند تاثیر زیادی بر کاهش مصرف انرژی و کاهش مصرف سوخت داشته باشد و کنترل این ترموستات‌ها از طریق کنترل پنل هوشمند با کاهش هزینه‌های شما همراه خواهد بود.

شما همچنین می‌توانید با اتصال پرده‌ها و کنترل هوشمند آنها با حداکثر استفاده از نور و گرمای روز در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید. به این ترتیب در تابستان پرده هوشمند برای کاهش آفتاب و اشعات خورشید بسته می‌شود تا خانه خنک بماند و در زمستان برای گرم شدن، پرده‌ها باز می‌شوند.

(از مطلبی که در مورد کشاورزی هوشمند نوشته‌ایم، بازدید کنید.)

 کنترل سیستم تهویه از طریق پنل کنترل کننده هوشمند

کنترل هوشمند و اینترکام صوتی و تصویری

شما از طریق سیستم اینترکام هوشمند می‌توانید ملاقات‌های اتاق به اتاق داشته باشید و یا از طریق این سیستم‌ها تماس ویدئویی دو طرفه برقرار کنید. به این ترتیب می‌توانید فارغ از اینکه در منزل حضور دارید یا خیر، با مهمانان، کودکان، پرستار یا هر فردی که به خانه شما رجوع می‌کند صحبت کنید.

از یک پنل کنترل کننده هوشمند تمام اتاق‌های خانه خود را از طریق اپلیکیشن مربوطه کنترل کنید.

(در اسمارتیک در مورد دستگیره هوشمند مطالعه کنید.)

اینترکام صوتی و تصویری

سیستم امنیتی هوشمند

خرید کنترل پنل هوشمند می‌تواند برای ایمنی و امنیت بیشتر خانه هوشمند شما نیز موثر باشد. شما می‌توانید پنلِ هوشمند را به سیستم امنیتی هوشمند خانه خود متصل کنید و با داشتن کنترل و نظارت از راه دور، ارامش خاطر و راحتی را در هر کجا که هستید، تجربه کنید.

(با پروتکل هوشمند سازی Dali آشنا شوید.)

ادغام سیستم امنیتی هوشمند با پنل هوشمند

اتوماسیون خانه هوشمند با پنل کنترل کننده هوشمند

ادغام سیستم روشنایی، موسیقی، دما و تهویه مطبوع و سایر تجهیزات و امکانات خانه هوشمند برای کنترل سریع و همزمان تجهیزات مختلف از طریق یک لمس ساده بر روی پنلِ هوشمند یا اپلیکیشن آن امکان‌پذیر است و به این ترتیب به سادگی می‌توانید اتوماسیون ساختمان یا خانه هوشمند را راه‌اندازی کنید.. بعلاوه با نصب کنترل پنل هوشمند می‌توانید برای فعال و غیرفعال شدن هر یک از تجهیزات نیز از برنامه‌ریزی و زمان‌بندی از پیش تعیین شده استفاده کنید.

شما می‌توانید:

  • صحنه‌ها یا برنامه‌های مختلف را از هر کجا که هستید ایجاد کرده یا ویرایش کنید.
  • تجهیزات را از خانه و یا از راه دور فعال یا غیرفعال کنید.
  • برنامه‌ی زمانی ایجاد کنید و برای فعال شدن سیستم اتوماسیون برنامه‌ریزی کنید.

اتوماسیون خانه با پنل کنترل کننده هوشمند

منبع مطلب

تیم محتوای اسمارتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *