فروش تجهیزات هوشمند سازی فضای سبز شهری و خدمات پس از فروش

هوشمند سازی فضا سبز

هوشمند سازی فضای سبز شهر و روستا و گلخانه و محیط های کشاورزی جهت کاهش هزینه ها و صرفه حویی در مصرف آب. فروش تجهیزات هوشمند سازی فضای سبز شهری در مرکز هوشمند سازی آرات در انواع مدل ها و برندهای ایرانی و خارجی و در کیفیت های مختلف و متنوع

هوشمند سازی فضای سبز

با هدف صرفه جویی در مصرف آب و کاهش هزینه ها و خطاهای نیروهای انسانی و حفظ و نگهداری بهینه فضای سبز،‌ بوستان ها و فضاهای سبز شهر به سیستم آبیاری هوشمند و کنترل هوشمند مجهز می شوند.

در کشورهای پیشرفته تقریبا بسیاری از باغچه ها و حیاط خانه ها مجهز به سیستم های هوشمند آبیاری می باشد و با این سیستم تا 60 درصد از هدر رفت آب جلوگیری می کنند.

به دلیل آبیاری منظمی که سیستم در اختیار می گذارد با کمترین مقدار آب بیشترین بهره وری را خواهید داشت.

البته هزینه برای آبیاری فضای سبز نوعی سرمایه گذاری در این بخش نیز می باشد زیرا استفاده از آب های زیر زمینی را به شدت کاهش می دهد.

هوشمند سازی فضای سبز

پارک هوشمند

پارک هوشمند به معنی استفاده از روش های هوشمند و مکانیزه در استفاده از منابع آبی، منابع برق و سیستم های روشنایی در بوستان ها و پارک ها است.

برای معرفی بیشتر آبیاری هوشمند می توان گفت که دستگاه هوشمند آبیاری با توجه به داده هایی که از سنسورهای هوشمند سازی باغ و سنسورهای مخصوص آبیاری دریافت می کند زمان آبیاری را مدیریت می کند.

سیستم آبیاری هوشمند

سنسورهای مخصوص آبیاری هوشمند اطلاعات مربوطه را دریافت و سپس برای دستگاه مرکزی ارسال می کند.

حتما بخوانید:
مشاوره و فروش محصولات هوشمند سازی گلخانه

دستگاه مرکزی اطلاعتی مانند بارانی بودن یا نبودن هوا، دمای محیط، و یا میزان رطوبت خاک و یا شدت وزش باد را از طریق سنسورها دریافت کرده و سپس پردازش می کند و دستور نهایی را به وسایل آبیاری صادر می کند.

سیستم آبیاری هوشمند شامل سنسورها که شامل حسگرهای رطوبت، باران، دما، باد، آفتاب و … و یک کنترلر مرکزی که از تکنولوژی PLC استفاده می کند و شیرهای برقی که توسط دستگاه کنترل آبیاری کنترل می شود و لوله ها و اتصالات که شامل لوله کشی ها و قطره چکان ها و آب پاش ها است تشکیل می گردد.

اغلب این دستگاه ها از طریق اپلیکیشن های هوشمند سازی که روی گوشی موبایل شما نصب می شود کنترل می گردد.

مزیت این سیستم این است که وقتی درختان و گیاهان شما به آب نیاز داشته باشند آبیاری انجام می گیرد.

هوشمند سازی فضای سبز

هوشمند سازی فضای سبز شهری و مقابله با خشکسالی

شهرهای هوشمند، به دنبال ابتکاراتی برای حفاظت از محیط زیست هستند. هسته شهر هوشمند استفاده از تکنولوژی، افزایش پایداری و مدیریت بهتر منابع طبیعی است.

از عواملی که باعث گرایش به سمت هوشمند سازی آبیاری فضاهای سبز گلخانه ای و کشاورزی می شود اولا صرفه جویی بالای آب در استفاده از این سیستم ها و و ثانیا انعطاف پذیری این نوع سیستم ها با شرایط گوناگون زمین و منطبق شدن با نوع نیاز گیاه در مصرف آب است.

با توجه به وضعیت فعلی کشور و این که تقریبا 80 درصد از هدر رفت آب در بخش کشاورزی است، استفاده از راه حل های هوشمند سازی می تواند یک راه ل مطمئن و مطلوب برای برون رفت از بحران آب و مدیریت مناسب آن باشد.

حتما بخوانید:
مشاوره و فروش محصولات هوشمند سازی گلخانه

هوشمند سازی فضای سبز

انواع کنترلر در آبیاری هوشمند

  • سیستم اینترنتی و بیسیم که تمامی ارتباطات از طریق گوشی همراهتان با تجهیزات هوشمند سازی انجام می گیرد. آبیاری می تواند از طریق برنامه های زمان بندی شده یا از طریق دستور مستقیم شما و از طریق گوشی همراهتان انجام می گیرد و گزارش عملکرد را می توانید مشاهده کنید.
  • تایمر دستی که برنامه هفتگی روی آن تنظیم می گردد و طبق آن به صورت اتوماتیک آبیاری انجام می گیرد.
  • سیستم پیامکی که فرمان را از طریق SMS به کنترلر صادر می کنید.

هوشمند سازی فضای سبز در تهران

وضعیت کم آبی به گونه ای است که آبیاری پارک های بزرگ نیز با مشکل مواجه شده است و با توجه به هزینه ای که برای توسعه فضای سبز پایتخت صورت گرفته است، بسیار ناگوار است که این فضا و هزینه به خاطر بی آبی و خشکسالی از بین برود.

از جمله این بوستان ها که به سیستم هوشمند تجهیز شده، بوستان جانبازان که در حدود 3.5 هکتار است و به آبیاری هوشمند بارانی تجهیز شده است. اجرای این طرح تنها با نصب 56 عدد شیر قطع و وصل برقی و دستگاه کنترل مرکزی صورت گرفت.

هوشمند سازی آبیاری

فروش تجهیزات هوشمند سازی فضای شهری

هوشمند سازی فضای یک شهر و یک محیط کشاورزی شامل هوشمند سازی آبیاری و روشنایی و … برای کاهش هزینه ها و صرفه جویی هر چه بیشتر در مصرف انرژی و افزایش بهره وری در امور مربوطه مانند افزایش محصولات کشاورزی می باشد.

در یک فضای هوشمند همه چیز دارای نظم و مقررات خاص خود برای افزایش کارایی و بهره وری می باشد.

حتما بخوانید:
مشاوره و فروش محصولات هوشمند سازی گلخانه

شما می توانید جهت مشاوره و آگاهی از قیمت محصولات هوشمند سازی فضای سبز و آبیاری هوشمند با شماره 09120996176 تماس حاصل فرمایید.

اقای یک سوار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *