پارکینگ هوشمند: تجهیزات مورد نیاز در سیستم هوشمند سازی پارکینگ + عکس

پارکینگ هوشمند

پارکینگ هوشمند چیست؟

زندگی در شهرهای بزرگ بخاطر افزایش تردد خیلی مسئله‌ساز است، حالا مسئله‌ی ترافیک جدا، پارک کردن خودش به تنهایی یک پرسه‌ی عظیم و طاقت فرسا است. وزارت امور اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل UN DESA پیش بینی می‌کند که با افزایش جمعیت جهان، تمامی افراد شهر نشین خواهند داشت. بر طبق آمارهای انجام شده، افزایش شهر نشینی تا سال 2050 به 68 درصد می‌رسد. رشد جمعیت نه تنها یک مسئله مهم برای دولت بلکه برای اکثر شهروندان، مخصوصا هنگام پارک کردن خودرو یک واقعیت ملموس، است. اینترنت اشیاء برای ساخت پارکینگ هوشمند (Smart Parking) یک راهکار کاربردی است. برای آشنایی بیشتر با انواع پارکینگ هوشمند، نحوه‌ی عملکرد آن، مزایای پارکینگ هوشمند، پارکینگ هوشمند طبقاتی، راه اندازی پارکینگ هوشمند و پارکینگ هوشمند در ایران در ادامه با ما همراه باشید.

پارکینگ هوشمند

پارکینگ هوشمند، پرستیژ جدید شهر نشینی یا نیاز جامعه؟

مشکل پارک، برای شهرهای بزرگ چیز غیرمعمول و جدیدی نیست، طبق گزارشات انجام شده، در حال حاضر بازار ساخت و ساز و سرمایه‌گذاری برای پارکینگ‌ هوشمند شهری و حتی پارکینگ هوشمند خانگی بسیار افزایش یافته است. خوب این خبر خوبی است و نشانگر این است که قرار است مشکل ترافیک و جای پارک حل شود. اما سوال مهم این است که چگونه و به چه وسیله‌ای می‌خواهند مشکل جای پارک را در شهرهای بزرگ حل کنند؟

قبلا در مطلبی به موضوع خانه هوشمند پرداختیم؛ لزوم هوشمند سازی اماکن عمومی و حتی ساختمان ها مدیران شهری را به فکر تجهیز اماکن دیگر نظیر پارکینگ ها به سیستم های مدیریت هوشمند انداخته است.

سیستم پارکینگ هوشمند

راه اندازی پارکینگ هوشمند

پارکینگ هوشمند یک سیستم برنامه‌ریزی شده مبتنی بر اینترنت اشیاء است. از مهم‌ترین اطلاعاتی که پارکینگ هوشمند وظیفه‌ی انتقال آن را دارد، اول محل پارکینگ و دوم خالی یا پر بودن محل پارک است. این اطلاعات حالا در خوشبینانه‌ترین حالت از طریق وب (بر روی گوگل مپ) یا اپ مخصوص، از تلفن‌های همراه قابل دریافت است. مهم‌ترین دستگاه‌های IoT (مجهز شده به اینترنت اشیاء Internet of Things)، در محل پارکینگ‌ها شامل حسگرها و میکروکنترلرها هستند.

اگر درصدد تدارک ویلای هوشمند متنی مفصل در وبلاگ اسمارتیک نوشته شده است.

بنابراین کاربران اگر یک به روزرسانی زنده Live Update در مورد دسترس بودن آن‌ها انجام دهند، همه مکان‌های پارکینگ را دریافت کرده و می‌توانند بهترین مورد را انتخاب کنند. حالا راه اندازی پارکینگ هوشمند از پارکینگ‌های اختصاصی در ساختمان‌ها و برج‌های عمومی و مسکونی آغاز شده و با توسعه روز افزون به انواع پارکینگ‌های هوشمند شهری رسیده است.

پارکینگ هوشمند و اینترنت اشیا

پارکینگ هوشمند شهری چیست؟

چه خوب است وقتیکه دیگر دارید از شر ترافیک خلاص شده و به مقصد نزدیک می‌شوید، با آرامش خاطر از روی موبایل، نزدیک‌ترین جای پارک، در حد و اندازه‌ی ماشینتان را پیدا کنید و بدون دغدغه و دور زدن‌های متمادی و صرف وقت و انرژی، یک راست در جایی مناسب پارک کنید و خلاص. یا که اصلا پیش از راه افتادن جای پارک خود را در نزدیکی مقصد ررزرو کنید، این اتفاق در اوضاع و احوال این روزهای شهر یک معجزه است.

(برای تدارک خانه هوشمند نگاهی به توضیحات خانه هوشمند اشنایدر  بیاندازید.)

اینترنت اشیا و سیستم پارکینگ هوشمند

اما با روی کار آمدن اینترنت اشیاء این معجزه، چندان هم دور از انتظار نیست. هر جای پارک یک سنسور دارد که با ارسال داده‌های خود به گوگل مپ یا از طریق اپلیکیشن موبایل به راحتی کاربران را برای رسیدن به جای پارک مطلوب یاری می‌کند. به همین خاطر هوشمند سازی پارکینگ یک راهکار مناسب برای کاهش دغدغه‌های راننده‌ها و و به بیانی دیگر روشی برای آرامش شهر به حساب می‌آید. راننده‌ها به جای جر و بحث با نگهبان و صرف وقت و انرژی، با مراجعه به موبایل خود با اعصابی آرام، جای پارک مناسب خود را پیدا می‌کنند.

(برای آشنایی با سیستم روشنایی هوشمند مطلب مورد نظر را بررسی کنید.)

هوشمند سازی پارکینگ

هوشمند سازی پارکینگ

هوشمندسازی پارکینگ نیز همانند سایر خدماتی که توسط اینترنت اشیاء انجام می‌شود، بر اساس نیاز کاربران می‌تواند بسیار توسعه یافته یا محدود باشد. به عنوان مثال برای ساختمان‌های مسکونی یا ساختمان‌های اداری یا ساختمان‌هایی که افرادی ثابت در آن رفت و آمد می‌کنند می‌تواند با تعریف یک کاربر اختصاصی از سایر کاربران که بصورت عمومی از پارکینگ استفاده می‌کنند(در بستری یکسان)، کمی ویژه‌تر باشد.

(برای تدارک خانه هوشمند با بهترین تجهیزات خانه هوشمند آشنا شوید.)

حتما بخوانید:
پروتکل زیگبی و آشنایی با مزایا و معایب آن + عکس

فرآیند هوشمند سازی پارکینگ

پارکینگ هوشمند rfid

در پارکینگ‌های اختصاصی و مسکونی (یا برای مشتریان دائمی در مراکز تجاری)، مدیریت و نظارت ماشین‌ها بر اساس تگ‌های RFID صورت می‌گیرد، به این صورت که با نصب این تگ‌ها بر روی شیشه ماشین و خواندن آن توسط دستگاه‌های آنتن بلند، ماشین‌ها شناسه دار می‌شوند. تحت این شرایط راننده یک کاربر اختصاصی در اپلیکیشن پارکینگ هوشمند است.

(خانه هوشمند وایرلس یکی از پیشرفته‌ترین تجهیزات برای داشتن خانه‌‌ای شیک و مدرن است.)

زمان دقیق ورود و خروج، پرداخت آنلاین هزینه‌ی پارکینگ، جایگاه پارک و همه و همه به راحتی تحت کنترل است. این روش در هوشمند سازی پارکینگ برج‌ها و اداره‌ها راهکار خوبی است. چون می‌توان زمان ورود و خروج کاربر را با ساعات کاری آن یکی کرده و حتی هزینه شارژ پارکینگ را بر روی آن لحاظ کرد.

(برای آشنایی با سیستم مدیریت ساختمان به متن مورد نظر در وبلاگ اسمارتیک مراجعه کنید.)

هوشمند سازی پارکینگ‌های عمومی

اما برای پارکینگ هوشمند و پارکینگ‌های عمومی، مخصوصا آن‌هایی که مراجعه کنندگان زیادی دارند و در مرکز شهر هستند، مواردی چون سرعت عمل در راهنمایی درست رانندگان آن هم بدون توقف طولانی مدت و محاسبه‌ی هزینه‌ی استفاده از پارکینگ بسیار حائز اهمیت است. به همین منظور صدور آنی قبض بجای تگ‌های RFID کاملا بجا است.

(برای تخمین هزینه و آشنایی با تجهیزات خانه هوشمند اورویبو  به متن مورد نظر در وبلاگ اسمارتیک مراجعه کنید.)

پارکینگ هوشمند rfid

نحوه‌ی هوشمند سازی پارکینگ

تعامل اجزای دستگاه‌های مختلف، در سیستم پارکینگ هوشمند، توسط سیستم مدیریتی دقیقی که بنام سیستم مدیریت پارکینگ (PMS (Parking Management System معروف است و همینطور سیستم‌های راهنمای پارک PGS (Parking Guidance Systems) انجام می‌شود.

(برای تدارک موتورخانه هوشمند به مطلب مورد نظر در وبلاگ اسمارتیک مراجعه کنید.)

سیستم مدیریتی پارکینگ PMS، شامل دوربین‌های پلاک خوانی است که در دروازه ورودی و خروجی پارکینگ نصب ‌می‌شود.

سیستم PGS پارکینگ هوشمند

با این سیستم، می‌توان هویت ماشین را شناسایی و زمان ورود آن را درج کرد و در هنگام خروج به صورت خودکار با توجه به زمان توقف، سیستم هزینه را محاسبه کرده و اعلام می‌کند. نحوه‌ی پرداخت را هم به سه صورت نقدی، توسط خود پرداز یا آنلاین می‌توان تعریف می‌کند. اما سیستم‌های PGS، متداول‌ترین راهکار آن‌ها، بجای نگهبان، وظیفه‌ی راهنمایی پارک را دارند، ‌آن‌ها شامل سنسورها و اندیکاتورهایی هستند که راننده‌ها را برای یافتن نزذیک‌ترین جای پارک یاری می‌کنند.

(برای هوشمند سازی ساختمان‌ها و اماکن پروتکل zigbee انتخاب مناسبی است.)

نحوه‌ی هوشمند سازی پارکینگ

سیستم پارکینگ هوشمند

همانطور که گفته شد طبق انتظاری که کاربران دارند می‌توان سناریوهای مختلفی را برای هوشمندسازی پارکینگ تعریف کرد؛ به عنوان نمونه به چند مدل از سناریوهای اجرا شده اشاره می‌کنیم؛ قبل از آن سری به مطلب پرده هوشمند بزنید که تعریف سناریو برای این طیف از تجهیزات هوشمند سازی هم بسیار رواج دارد.

سناریوی اجرا شده برای خودروهای عمومی در هوشمند سازی پارکینگ

این سناریو برای تمامی خودروهایی که وارد پارکینگ می‌شود یکسان عمل می‌کند.  بمحض ورود ماشین، پلاک خودرو توسط دوربین‌ها ثبت شده و قبض صادر می‌شود. بعد از صدور قبض، خودرو با کنار رفتن راه بند وارد پارکینگ می‌شود. در برخی از پارکینگ‌های هوشند در ابتدای پارکینگ تابلوی اعلانات وجود دارد که ظرفیت پارکینگ، تعداد خودروهای موجود را نشان می‌دهد. ولی در اکثر پارکینگ‌های هوشمند تابلوهای دیجیتالی در هر طبقه کار گذاشته شده‌اند تا برای راهنمایی رانندگان، تعداد پارکینگ‌های خالی و پر را اعلام کنند.

(در مرکز هوشمند سازی آرات به شما در زمینه هوشمند سازی مراکز تجاری و هوشمند سازی هتل کمک می‌کنیم.)

خروج از پارکینگِ هوشمند چگونه است؟

در هنگام خروج از پارکینگ هم به منظور جلوگیری از توقف و عدم ازدهام، در ‌فاصله‌های مختلف دستگاه‌های پرداخت با قابلیت خواندن بارکد وجود دارند که رانندگان بی وقفه و بدون مراجعه به هیچ پرسنلی، می‌توانند مبلغ را پرداخت کرده و پارکینگ را ترک کنند. البته با وجود دوربین‌های هوشمندی که در گیت خروجی وجود دارد، ابتدا هویت ماشین بررسی می‌شود و در صورت عدم پرداخت هزینه راهبند کنار نرفته و اجازه‌ی خروج به خودرو را نمی‌دهد.

(برای تدارک خانه هوشمند محصولات Iluxus را نیز بررسی کنید.)

چگونه از پارکینگ هوشمند باید خارج شد

سناریوی اجرا شده برای خودروهای اختصاصی در هوشمند سازی پارکینگ

سناریو اجرا شده برای خودورهای اختصاصی، همانطور که پیش از این هم ذکر شد بیشتر مربوط به پارکینگ‌های مسکونی و اداری است، البته در ساختمان‌های عمومی نیز می‌‌توان برای افرادی که رفت و آمد زیادی دارند این سناریو را اجرا کرد.

حتما بخوانید:
بهترین تجهیزات آشپزخانه هوشمند سال 2023 کدام اند + عکس

به این ترتیب که با تگ کارت RFID بر روی شیشه خودرو یا تعریف پلاک مربوطه بر روی سیستم، با کنار رفتن خودکار راه بند، اجازه ورود و خروج به خودرو را می‌دهد. البته زمان ورود و خروج خودرو بدون صدور قبض در سیستم ثبت شده و می‌تواند در زمانی گزارشی کامل بر مبنای زمان ورود و خروج و یا حتی زمان توقف در پارکینگ را برای خودوری مورد نظر، به منظور هزینه شارژ و مواردی از این قبیل، ارائه دهد.

(برای آشنایی با انواع پروتکل های خانه هوشمند این مطلب را از دست ندهید.)

سناریوی اجرا شده برای خودروهای اختصاصی در پارکینگ هوشمند

سناریو اجرا شده برای رزرو آنلاین در هوشمند سازی پارکینگ

برای راحتی حال کاربران می‌توان بر روی اپ پارکینگ هوشمند، شرایطی را برای رزرو آنلاین پارکینگ تعریف کرد. به این ترتیب کاربران پیش از ورود به پارکینگ در محدوده‌ی زمانی مورد نظر، می‌توانند پارکینگ رزرو کنند.

(برای آشنایی با سیستم گرمایشی و سرمایشی هوشمند به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

سیستم مدیریتی پارکینگ هوشمند

با هوشمند سازی پارکینگ انتظار می‌رود که بمحض ورود ماشین به پارکینگ مواردی مثل شناسایی ماشین، اطلاع از محل پارک، تعداد ماشین‌های موجود در پارکینگ (مخصوصا تعداد ماشین‌ها در هر طبقه)، تعیین جای پارک در کمترین زمان ممکن، بهینه سازی فضای پارکینگ و از همه مهم‌تر محاسبه‌ی درست و بدون خطای هزینه پارک در کمترین زمان ممکن، بدون دخالت هیچ پرسنلی، انجام شود.

(برای برآورد قیمت هوشمند سازی ساختمان با محصولات HDL متن مورد نظر را از دست ندهید.)

مدیریت پارکینگ هوشمند

تجهیزات مورد نیاز در سیستم هوشمند سازی پارکینگ

در سیستم پارکینگ هوشمند علاوه بر برنامه ریزی دقیق نرم افزاری به سخت افزارهای مختلفی نیاز است که در یک شبکه بزرگ و گسترده با یکدیگر تعامل دارند. بصورت اجمالی می‌توان به لیست زیر اشاره کرد:

تجهیزات پارکینگ هوشمند: 1. نمایشگر ظرفیت پارکینگ و ظرفیت طبقات

نمایشگرها شامل: نمایشگر ورودی و نمایشگری که در هر طبقه وصل می‌شود، است. اطلاعات تابلوهای دیجیتال، هر آن توسط شبکه بروزرسانی می‌شود. این تابلوها با گزارش صحیح راننده‌ها را راهنمایی می‌کند.

(برای آشنایی با یکی از پروتکل‌های استاندارد هوشمند سازی DALI  به وبلاگ اسمارتیک مراجعه کنید.)

نمایشگر ظرفیت پارکینگ و ظرفیت طبقات پارکینگ هوشمند سازی شده

تجهیزات پارکینگ هوشمند: 2. دوربین پلاک خوان

با دوربین پلاک‌خوان که در طول متن آشنا شده‌اید. این دستگاه در گیت ورودی و خروجی پارکینگِ هوشمند به منظور ثبت هویت خودرو قرار می‌گیرد.

نصب دوربین پلاک خوان در پارکینگ هوشمند

تجهیزات پارکینگ هوشمند: 3. دستگاه تحویل کارت یا صدور قبض

دستگاه تحویل کارت یا صدور قبض قبل از عبور از راهبند اول وجود دارد. کاربران می‌توانند با فشار یک دکمه قبض را دریافت کرده و وارد پارکینگ شوند.

تجهیزات پارکینگ هوشمند: 4. راهبند پارکینگ

راهبندها به منظور مسدود کردن عبور خودرو در جای‌هایی که مورد نیاز است، مثل گیت ورودی و خروجی، نصب می‌شوند.

(مطالعه مطلب پروتکل های اینترنت اشیا را از دست ندهید.)

راهبند های هوشمند در پارکینگ هوشمند

تجهیزات پارکینگِ هوشمند: 5. قفل

در برخی از پارکینگ‌ها بجای راهبند، از قفل پارکینگ برای کنترل عبور و قرار گرفتن ماشین‌ها در فضاهای غیر مجاز استفاده می‌شود.

(اگر برای اتوماسیون ساختمان به دنبال یک روش عالی و شیک برای نظارت بر رفت و آمد هستید، نگاهی به متن اینترکام خانه هوشمند بیاندازید.)

تجهیزات پارکینگِ هوشمند: 6. سنسورهای پارکینگ

سنسورهای اولترا سونیک وظیفه گزارش وضعیت جای پارک را بر عهده دارند. این سنسورها اطلاعات را با تغییر رنگ به کاربران اعلام می‌کنند:

ال ای دی قرمز رنگ:  پارکینگ اشغال است.

ال ای دی سبز: پارکینگ خالی است.

ال ای دی آبی: پارکینگ رزرو است.

ال ای دی زرد: پارکینگ مخصوص معلولین است.

سنسور های پارکینگ هوشمند

تجهیزات پارکینگِ هوشمند: 7. دستگاه PGS Zone Controller یا دستگاه زون کنترلر

این دستگاه همانطور که از نامش مشخص است وظیفه دریافت و پاسخ به سیگنال‌های سنسورهای هر منطقه را به عهده دارد.

(برای هوشمند سازی اتاق سرور به متن مورد نظر مراجعه کنید.)

تجهیزات پارکینگِ هوشمند: 8. نرم‌افزار کنترل

این بخش مغز متفکر سیستم است و مدیریت و نظارت کل سیستم به عهده‌ی آن است. از دریافت سیگنال‌های سنسورها گرفته تا تعداد جای پارک و گزارش نزدیک‌ترین جای پارک خالی و عکس العمل سنسورها برای تعویض رنگ LED، از وظایف مهم نرم افزار کنترل پارکبنگ هوشمند است.

تجهیزات پارکینگِ هوشمند: 9. دستگاه پرداخت هزینه پارکینگ

دستگاه پرداخت هزینه پارکینگ، جزو اجزای اصلی سیستم هوشمند سازی پارکینگ به حساب می‌آید، که کاربران باید هزینه را با این دستگاه تسویه کرده و سپس اجازه خروج پیدا کنند.

حتما بخوانید:
رله هوشمند (Smart Relay): انواع رله هوشمند موجود در بازار + عکس

(برای اینکه با خیالی آسوده هوشمند سازی را آغاز کنید با بهترین شرکت های هوشمند سازی دنیا آشنا شوید.)

دستگاه پرداخت هزینه پارکینگ هوشمند

انواع پارکینگ هوشمند شهری

در این بخش به معرفی برخی از پارکینگ‌های هوشمند شهری که بنام پارکینگ‌های هوشمند مکانیزه معروف هستند می‌پردازیم.

(برای آشنایی با سیستم مانیتورینگ هوشمند، ما مطلبی مفصل درباره‌ی آن در وبلاگ اسمارتیک برایتان نوشته‌ایم.)

پارکینگِ هوشمند روتاری یا پارکینگ هوشمند چرخ و فلکی

پارکینگ هوشمند روتاری (‌Rotary Car Parking System) از همان پارکینگ‌هایی است که در فضاهای شلوغ، مثل مکان‌های تجاری وسط شهر، بسیار کارآمد است و ماشین شما را در میان آن همه شلوغی در جایی امن و بدون دسترسی سارقین، محافظت می‌کند. پارکینگ هوشمند روتاری را در سطح شهر کم و بیش دیده‌اید.

این پارکینگ به اندازه فقط دو ماشین جا می‌گیرد، ولی می‌تواند برای حدودا 12 ماشین سواری جای پارک تأمین کند. عملکرد این دستگاه درست شبیه به عملکرد آسانسور است کافی است که روی کنترل پنل آن، شماره پالتی که ماشین روی آن قرار دارد را فشار دهید، آنگاه ماشین بصورت چرخشی به سمت دروازه خروجی هدایت می‌شود.

(از صفحه‌ی سیستم صوتی و تصویری هوشمند نیز بازدید کنید.)

البته این نکته را به خاطر داشته باشید که پارک ماشین سواری و ماشین شاسی بلند در یک مکان امکان پذیر نیست.

پارکینگ هوشمند روتاری یا پارکینگ هوشمند چرخ و فلکی پرکاربرد برای مناطق متراکم شهری

پارکینگِ هوشمند برجی (پارکینگ هوشمند طبقاتی)

پارکینگ هوشمند برجی (Tower Parking System) از دیگر مدل‌های پر بازده پارکینگ‌ هوشمند طبقاتی است که برای پارک ماشین‌های سواری و شاسی بلند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. پارکینگ برجی که به تاور پارکینگ هم معروف است، از آنجا که تجهیزات ساخت گران‌تری دارد، برای محله‌های لاکچری مناسب‌تر است تا بازار و مرکز شهر. این پارکینگ فقط جایگاه پارک سه ماشین را می‌گیرد و در عوض قابلیت پارک 40 ماشین را دارد. ماشین‌ها توسط یک آسانسور بصورت عمودی جا به جا می‌شوند.

(مطالعه مطلب سیستم امنیتی هوشمند را به شما پیشنهاد می‌کنیم.)

پارکینگ هوشمند طبقاتی

پارکینگِ هوشمند پازلی

پارکینگ هوشمند پازلی (Puzzle Parking System) یک پارکینگ تمام اتوماتیک است که شامل پالت‌هایی است که بصورت حرکت افقی و عمودی (شبیه به پازل) بدون خطر برخورد یا سقوط ماشین جا به جا می‌شوند، به همین خاطر ایمنی بالایی دارد. پارکینگ پازلی با گنجایش زیادی که دارد برای مکان‌ها شلوغ بسیار کاربردی است.

(برای هوشمند سازی اتاق کودک با بهترین تجهیزات روی اسمارتیک حساب کنید.)

پارکینگ هوشمند تمام اتوماتیک پازلی

پارکینگِ هوشمند جکی

پارکینگ جکی (Double Parking System) یکی دیگر از روش‌های کاربردی برای ایجاد جای پارک ایمن منتها در حیاط خانه و کارخانه‌ها است. با تجهیزات هیدرولیکی پارکینگ جکی، می‌توان به راحتی دو الی سه ماشین را در محل پارک یک ماشین جای داد.

کاربرد پارکینگ هوشمند جکی

مزایای پارکینگ هوشمند

از مهم‌ترین مزایای پارکینگ هوشمند می‌توان به پیدا کردن به موقع و بی دردسر جای پارک اشاره کرد و این یعنی تمام ماجرا! ماشین وارد پارک می‌شود و با راهنمایی ها و المان‌های به کار رفته در فضای پارکینگ به سرعت فضای مورد نظرش را پیدا می‌کند. از دیگر مزایای پارکینگ هوشمند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ایمنی خودرو در هنگام تردد
  • کاهش توقف در زمان ورود و خروج
  • کاهش تعداد نیروی انسانی
  • پرداخت هزینه‌ها بصورت کاملا مکانیزه
  • کاهش مصرف سوخت
  • صرفه جویی در زمان و انرژی
  • کنترل ترافیک شهری و امکان پارک خودروهای بیشتر
  • سنسورهای راهنما برای پارک آسان

مزایای پارکینگ هوشمند در ایران

معایب پارکینگِ هوشمند

یکی از معایب بزرگی اما قابل حلی که به پارکینگ‌های هوشمند وارد است، کاهش عمر باتری سنسورهای برای دقت عمل بالا و همینطور عدم پیشرفت نرم افزارها برای یافتن پارکینگ‌ها در سطح شهر است.

پارکینگ هوشمند در ایران

با ساخت پارکینگ هوشمند در وقت، انرژی و مصرف سوخت صرفه جویی کنید. هوشمند سازی پارکینگ را به متخصصان اسمارتیک بسپارید. برای راهنمای و مشاوره با ما تماس بگیرید.

امیدواریم که این مطلب حسابی به کارتان آمده باشد و توانسته باشیم با معرفی تجهیزات هوشمند سازی پارکینگ ابعاد خدمات رسانی این برند پرآوازه را به شما توضیح داده باشیم. چنانچه برای تامین تجهیزات هوشمند سازی و یا اجرای پروژه‌های هوشمند سازی نیاز به همکاری با یک تیم مجرب دارید؛ می‌توانید با مشاوران مرکز هوشمند سازی آرات تماس بگیرید. تیم ما سال‌ها در زمینه‌ی هوشمند سازی و در متن پروژه‌های بزرگ فعالیت موثر داشته و از بهترین شرکت‌های ایرانی فعال در این صنعت به حساب می‌آید.

منبع مطلب

اقای یک سوار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *