اینترکام خانه هوشمند (Smart Home Intercom System)

تکنولوژی جدیدی به نام اینترکام خانه‌ی هوشمند

امروزه خانه‌های مدرن گسترش سبک زندگی هوشمند و متصل ما هستند. تکنولوژی دستگاه‌های مختلف خانه‌های هوشمندی را ایجاد کرده است که در آن همه‌چیز اتوماتیک و متصل است؛ از سیستم روشنایی گرفته تا سیستم صوتی و تصویری، تهویه‌ی هوا و گرمایش یا سیستم‌های امنیتی خانه همگی هوشمند شده‌اند. اما چیزی که خانه هوشمند شما را یک درجه بالاتر می‌برد سیستم اینترکام خانه هوشمند (Smart Home Intercom System) است. سیستم‌های نسل جدید اینترکام هوشمند با اتصال به وای‌فای، دوربین‌های داخلی و تعداد زیادی ویژگی‌های جذاب دیگر دقیقا همان چیزی است که در خانه‌ی هوشمند خود به آن نیاز دارید. در ادامه‌ی این مطلب تصمیم داریم در مورد اینترکام خانه هوشمند صحبت کنیم؛ در واقع همان آیفون‌های سابق اما با امکاناتی بسیار بیشتر و تحت وب که با قابلیت‌هایی همچون باز و بسته کردن در، مکالمه‌های صوتی و تصویری و غیره همراه است.

تکنولوژی جدیدی به نام اینترکام خانه‌ی هوشمند

اینترکام خانه هوشمند چیست؟

اینترکام خانه هوشمند یک دستگاه الکترونیکی است که ارتباط دوطرفه را امکان‌پذیر می‌سازد و دسترسی بین ساکنان و ملاقات‌کنندگان را فراهم می‌کند. سیستم اینترکام در ورودی ساختمان نصب می‌شود و شامل یک میکروفون، یک بلندگو و گاهی اوقات یک دوربین است. سیستم اینترکام صدا و تصویر را ضبط می‌کند و آنها را برای هر کدام از ساکنان خانه ارسال می‌کند.

این کار به ساکنان امکان می‌دهد پیش از اجازه‌ی دسترسی دادن به مهمانان، با آنها ملاقات و صحبت کنند. اینترکام آپارتمانی مدرن محصول بسیاری از نوآوری‌ها در طول تاریخ است و از اولین سیستم‌های ورودی تلفنی سال 1984 تا اینترکام‌های مبتنی بر ابر امروزی، این سیستم‌ها به ابزاری اساسی در زندگی آپارتمانی یا خانه‌های هوشمند تبدیل شده‌اند.

اینترکام هوشمند همانند در بازکن‌های قدیمی است اما با قابلیت‌های بیشتری همراه است و با داشتن یک یا دو رله، امکان باز و بسته کردن در و کارهای مشابه را به ساکنین می‌دهد. اینترکام‌های تحت وب با قابلیت‌های دیگری همچون مکالمه‌ی صوتی و تصویری همراه هستند که از پروتکل سیپ (SIP) پشتیبانی می‌کنند و امکان یکپارچه‌سازی آنها با سیستم تلفنی هم وجود دارد.

اینترکام خانه‌ی هوشمند چیست؟

مانیتور هوشمند چیست؟

در کنار نصب اینترکام خانه هوشمند نیاز به امکانات دیگری برای کنترل خانه‌ی هوشمند هست که به طور معمول از مانتیورهای هوشمند (Indoor Monitor) برای این کار استفاده می‌شود. مانیتورهای هوشمند معمولا مجهز به سیستم عامل اندروید هستند و امکان کنترل سنسورها و سایر تجهیزات هوشمند را به کاربران می‌دهند.

مانیتورهای هوشمند نیز از پروتکل سیپ پشتیبانی می‌کنند و می‌توان ارتباط بین مانیتور و اینترکام را از طریق این پروتکل ارتباطی برقرار کرده و سایر تجهیزات را از طریق برنامه‌های اختصاصی که روی پنل لمسی وجود دارد، کنترل کرد.

مانیتور هوشمند

چرا هر خانه هوشمند نیاز به سیستم اینترکام دارد؟

شاید به این فکر کنید که آیا نصب سیستم اینترکام خانه هوشمند واقعا لازم است یا نه! اگر با کاربردهای مختلف این سیستم آشنا باشید بی‌شک پاسخ شما مثبت خواهد بود. سیستم اینترکام هوشمند امکان صحبت کردن صاحب‌خانه با مهمانان را پیش از ورود آنها به خانه ایجاد می‌کند و به این ترتیب امنیت ساختمان را بهبود می‌بخشد.

علاوه بر این، انتخاب یک سیستم اینترکام مناسب می‌تواند در جهت آسایش و راحتی ساکنان عمل کند و آنها قادر خواهند بود به راحتی به مهمانانی از قبیل خانواده، دوستان یا مامور پست اجازه‌ی ورود به ساختمان را بدهند. آیا می‌خواهید راحتی و آسایش را تجربه کنید، اموال خود را ایمن سازید و مدیریت املاک را ساده کنید؟ پس بهتر است روی سیستم اینترکام خانه هوشمند تصویری سرمایه‌گذاری کنید. در ادامه به مزایای این تکنولوژی برای ایجاد یک خانه هوشمند اشاره می‌کنیم.

حتما بخوانید:
پروتکل زیگبی و آشنایی با مزایا و معایب آن + عکس

چرا هر خانه‌ی هوشمند نیاز به سیستم اینترکام دارد؟

امنیت

سیستم اینترکام خانه هوشمند با یک لایه‌ی امنیتی اضافه در خانه‌ی هوشمند شما، آرامش خاطر را به همراه می‌آورد. اینترکام‌هایی با واحد تصویری، به غیر از ارتباط بی‌نقص در خانه به شما امکان می‌دهند ملاقات‌کنندگان جلوی در ورودی را مشاهده کرده و با آنها تعامل برقرار کنید. تلفیق هوشمند اینترکام با سیستم امنیتی خانه به شما کمک می‌کند بیشترین و بهترین بهره‌وری از تکنولوژی را داشته باشید.

امنیت

ارتباطات پیشرفته

نصب سیستم اینترکام خانه هوشمند ارتباط و اتصال در خانه‌ی شما را تسهیل می‌کند. نیازی نیست با صدایی بلند صحبت کنید! تنها با فشار دادن یک دکمه و یا یک فرمان صوتی می‌توانید با اعضای خانواده‌ی خود در هر قسمت از خانه ارتباط برقرار کنید. با استفاده از واحدهای اینترکام مجهز به IP و مبتنی بر وب می‌توانید از هر کجای خانه و یا حتی از هر کجای شهر با اعضای خانواده‌ی خود در خانه صحبت کنید.

نظارت بر کودکان و سالمندان با استفاده از سیستم اینترکام خانه هوشمند

اینترکام‌های خانگی برای خانواده‌هایی که دارای فرزند کوچک، افراد مسن و یا افراد با نیازهای ویژه هستند بسیار مناسب و کاربردی است. افراد به راحتی می‌توانند مراقب کودکان و نوزادان باشند و وضعیت افراد مسن را در هر قسمت خانه بررسی کنند.

با اینترکام‌های هوشمند تصویری که از طریق اینترنت فعال هستند، افراد مسن می‌توانند به راحتی از تخت خواب خود به گفتگوهای خانواده بپیوندند و با آنها در ارتباط باشند. این سیستم‌ها بعلاوه به عنوان دستگاه هشدار پزشکی نیز ضروری هستند، به ویژه برای کسانی که از افراد مسن و یا افراد با نیازهای ویژه در خانه نگهداری می‌کنند.

نظارت بر کودکان و سالمندان با استفاده از سیستم اینترکام خانه‌ی هوشمند

راحتی با سیستم اینترکام خانه هوشمند

این واقعیت را نمی‌توان انکار کرد که سیستم اینترکام خانه هوشمند بسیار راحت هستند. دیگر نیازی نیست از چشمی در به بیرون نگاه کنید یا برای باز کردن در از جای خود بلند شوید. به راحتی می‌توانید از راه دور بازدیدکنندگان را بررسی کنید و حتی با سیستم باز کردن هوشمند در، در ورودی را برای آنها باز کنید.

پخش موسیقی!

با جدیدترین سیستم‌های اینترکام خانه هوشمند قادر خواهید بود با اتصال بلوتوث و یا استفاده از اتصالات سیمی به سیستم موسیقی خود، در هر کجای خانه موسیقی پخش کنید. موسیقی درخواستی به معنای واقعی کلمه در نوک انگشتان شماست!

پخش موسیقی

دسترسی ساده و ایمن به املاک از طریق سیستم اینترکام تصویری خانه هوشمند

اینترکام تصویری هوشمند به شما امکان می‌دهد در را از طریق تلفن هوشمند خود باز کنید و بنابراین ساکنان محبور نخواهند بود با کلیدها و دزدگیرهای پیچیده سر و کار داشته باشند. بعلاوه، مدیران املاک نیز از اعطای دسترسی از راه دور به تورها، کارمندان بخش نگهداری و ارائه‌دهندگان سرویس و خدمات لذت می‌برند!

اینترکام‌های هوشمند امروزی برای یک زندگی مدرن طراحی شده‌اند. ساکنان از یک برنامه‌ی تلفن همراه برای دریافت تماس‌های تصویری و باز کردن در تنها با یک لمس، استفاده می‌کنند. استفاده از اپلیکیشن نیز برای استفاده‌ی همه‌ی افراد چه جوان و چه مسن راحت و ساده است.

بنابراین در یک خانه هوشمند با سیستم اینترکام تصویری هوشمند این مزایا را در دسترس خواهید داشت:

  • ارائه‌ی کلیدهای مجازی به افراد مختلف
  • باز کردن در با تلفن هوشمند به جای استفاده از کلید
  • قابلیت باز کردن در با دستور صوتی با استفاده از سی‌ری (Siri) یا الکسا (Alexa)
  • از طریق ویدئو می‌توانید مشاهده کنید چه کسی درب منزل شما است.
  • قابلیت مشاهده‌ی تصویر و تاریخ مراجعه‌ی افراد به در منزل
  • قابلیت ارائه‌ی پین‌های یک بار مصرف به مامور پست برای دسترسی آسان
حتما بخوانید:
اتاق خواب هوشمند: تجهیزات هوشمند سازی اتاق خواب + تصاویر

دسترسی ساده و ایمن به املاک از طریق سیستم اینترکام تصویری خانه‌ی هوشمند

 

نکات مهمی که پیش از خرید سیستم اینترکام خانه هوشمند باید به آنها توجه کنید:

انتخاب سیستم اینترکام سیمی یا بی‌سیم

سیستم‌های اینترکام می‌توانند سیمی یا بی‌سیم باشند و نمی‌توان گفت کدام یکی از دیگری بهتر است! وقتی تصمیم می‌گیرید برای خانه هوشمند خود سیستم اینترکام تهیه کنید اگر مهم باشد باید سیم‌کشی انجام شود و در مواردی که مهم نیست می‌توانید از سیستم بی‌سیم استفاده کنید.

به طور کلی ترجیح بر این است که از اینترکام‌هایی استفاده شود که از طریق اتصال به وای‌فای کار می‌کنند. با این حال، سیستم‌هایی که با سیم به اینترنت متصل می‌شوند قابل اعتمادتر هستند. مشکلات اتصال به وای‌فای بیشتر از مزایای آن است بنابراین سعی کنید از اتصال مستقیم و سیمی به اینترنت استفاده کنید.

ساختمان‌ها از بتن، فولاد و مقادیر زیادی سیم‌های مسی ساخته شده‌اند. این مواد می‌توانند برای دستگاه‌های بی‌سیم ایجاد مشکل کنند. مشکلات اتصال اینترنت باعث ناامیدی ساکنان و همینطور مهمانان می‌شود. تصور کنید مهمان شما در خارج از خانه در یک طوفان و باران گیر کرده است و شما به خاطر اتصال معیوب سیستم اینترکام خود قادر به باز کردن در نیستید!

انتخاب سیستم اینترکام سیمی یا بی‌سیم

انتخاب سیستم اینترکام تصویری

توانایی انتقال تصویر مزیت مهم دیگری است که یک اینترکام خانه هوشمند تصویری ارائه می‌دهد. سیستم‌های ورودی تلفنی نمی‌توانند تصویر ارائه کنند زیرا سیگنال‌های آنالوگ آنها قادر به حمل بار داده‌ها نیست. با استفاده از سیستم اینترکام تصویری خانه هوشمند می‌توانید از هویت مهمانان خود و حتی مامور پست پیش از اجازه‌ی ورود دادن به آنها، مطمئن شوید.

برخی از سیستم‌های اینترکام خانه هوشمند نیز برای امنیت بیشتر تمام ورودی‌ها را ثبت و ذخیره می‌کنند و مالکان خانه می‌توانند تصویر و زمان ورود و خروج افراد به ساختمان را کنترل کنند.

انتخاب اینترکام دارای برنامه‌ی تلفن هوشمند

برای داشتن تجربه‌ای راحت، سیستم اینترکام دارای برنامه‌ی تلفن همراه انتخاب کنید. سیستم‌های اینترکام که با یک برنامه‌ی تلفن همراه جفت می‌شوند به شما امکان می‌دهند از هر کجای دنیا بتوانید در خانه‌ی خود را باز یا بسته کنید. با این قابلیت می‌توانید در شرایطی که در خانه حضور ندارید به مامور پست، ارائه‌دهندگان خدمات مانند نظافتچی و غیره اجازه‌ی ورود به خانه را بدهید. سیستم اینترکام با برنامه‌ی تلفن همراه به شما امکان می‌دهد هرکسی را که از طریق اینترکام تماس گرفته یا پیام گذاشته است را ببینید. همچنین می‌توانید تاریخچه‌ی باز و بسته شدن در را نیز مشاهده کنید.

انتخاب اینترکام دارای برنامه‌ی تلفن هوشمند

معرفی بهترین سیستم‌های اینترکام خانه هوشمند در دنیا

اینترکام خانه هوشمند یا زنگ در هوشمند با مزایای متعددی همراه است. شما می‌توانید زمانی که سر کار هستید در خانه را برای نظافتچی باز کنید یا از مامور پست بخواهید بسته‌ی شما را پشت در بگذارد. زمانی که یکی از دوستان و یا اعضای خانواده‌ی شما زمانی که خانه نیستید برای ملاقات با شما می‌آیند، اعلانی دریافت خواهید کرد و بنابراین می‌توانید بعدا با آنها تماس بگیرید. بعلاوه اگر هر کدام از اعضای خانواده فراموش کنند کلیدهای خود را بردارند، می‌توانید به آسانی در را برای آنها باز کنید.

حتما بخوانید:
BACnet

یک اینترکام خانه هوشمند بعلاوه می‌تواند زمانی که در خانه نیستید، ایمنی خانه‌ی شما را تامین کند. هر وقت کسی زنگ در شما را به صدا در آورد، یکی از کارهایی که سارقان برای بررسی حضور افراد در خانه‌ها انجام می‌دهند، یک اعلان در تلفن هوشمند خود دریافت خواهید کرد. به این ترتیب به لطف اینترکام خانه‌ی هوشمند می‌توانید از هرگونه خسارت جلوگیری کنید. در ادامه برخی از بهترین سیستم‌های اینترکام هوشمند در دنیا را معرفی می‌کنیم.

اینترکام گیرا (Gira) – طراحی زیبا و گزینه‌های متنوع

سیستم اینترکام خانه هوشمند گیرا گزینه‌ی خوبی برای دفتر کار و خانه‌های مسکونی است. اینترکام خارجی از مواد نشکن و مقاوم در برابر اشعات ماوراءبنفش ساخته شده است تا هر گونه شرایط آب و هوایی را تحمل کند. تجهیزات اصلی آن شامل یک بلندگو، میکروفون و زنگ در است اما یک دوربین رنگی نیز با آن مورد استفاده قرار گیرد.

اینترکام‌های داخلی و خارجی گیرا به برنامه‌ی خانه هوشمند متصل می‌شوند تا همیشه بتوانید بر در خانه‌ی خود نظارت و کنترل داشته باشید. این برند همچنین امکان یکپارچه‌سازی با پروتکل KNX را ارائه می‌دهد و بنابراین می‌توانید اینترکام را به تنظیمات سیمی خود نیز اضافه کنید.

اینترکام گیرا (Gira) – طراحی زیبا و گزینه‌های متنوع

اینترکام دوربرد (DoorBird) برای مبتدیان و متخصصان خانه هوشمند

آیا تصمیم دارید زنگ در فعلی خود را بدون مشکل انتخاب تکنولوژی خانه هوشمند با یک اینترکام هوشمند جایگزین کنید؟ اینترکام تصویری دوربرد می‌تواند به صورت بی‌سیم به روتر وای‌فای و تلفن هوشمند شما متصل شود. بنابراین نصب آن نسبتا ساده است و در عرض چند دقیقه فعال می‌شود. همچنین اگر در حال حاضر با تکنولوژی خاصی کار می‌کنید احتمال اینکه بتوانید Doorbird را به تنظیمات خود اضافه کنید، بالاست. این سیستم با کرستون (Creston)، کنترل4 (Control4)، کی‌ان‌ایکس (KNX)، لوکسون (Loxone) و موارد دیگر سازگار است.

اینترکام دوربرد (DoorBird) برای مبتدیان و متخصصان خانه‌ی هوشمند

اینترکام رینگ (Ring)

رینگ یکی دیگر از تولیدکنندگان اختصاصی ارتباطات در است. زنگ در تصویری نسل دوم این شرکت بسیار ساده است و با قیمتی مقرون به صرفه تمام کاری که نیاز است را انجام می‌دهد. رینگ بعلاوه برنامه‌ی تلفن هوشمند اختصاصی خود را برای کنترل زنگ ارائه می‌دهد اما همچنین می‌توانید از الکسا برای دستورات صوتی استفاده کنید. Ring یکی دیگر از نمونه‌های ساده‌ی نصب و کنترل اینترکام است و برای کسانی که تنها به دنبال زنگ در هوشمند هستند، عالی است!

اینترکام رینگ (Ring)

اینترکام دیووس (DIVUS) – یک راه‌حل پیشرفته

آیا انتظار چیزی بیشتر از صرفا یک اینترکام دارید؟ پس DIVUS همان چیزی است که می‌خواهید. اینترکام دایره‌ای DIVUS فراتر از صرفا یک زنگ در است. زنگ زمانی قابل مشاهده می‌شود که کسی نزدیک در شود. در حالت استندبای، سطح سیاه اینترکام با محیط اطراف خود ادغام می‌شود تا ظاهری مدرن داشته باشد. DIVUS برای کنترل دسترسی نیز پنل‌های لمسی مختلفی ارائه می‌کند که همگی دارای طراحی فوق‌العاده‌ای هستند.

اینترکام دیووس (DIVUS) – یک راه‌حل پیشرفته

سیستم اینترکام بخشی ضروری در یک خانه هوشمند

بی‌شک سیستم‌های اینترکام خانه هوشمند نسل جدید، جذابیت‌های جدیدی به خانه هوشمند شما اضافه می‌کنند. سیستم اینترکام تبدیل به یک سیستم اتوماتیک پیشرفته می‌شود که می‌تواند یکپارچه‌سازی با کنتورهای آب، سوییچ‌ها و دیگر لوازم هوشمند را فراهم کند. راحتی، امنیت و بهره‌وری باعث می‌شود سیستم اینترکام خانه هوشمند به عنوان بخشی ضروری در خانه‌ هوشمند شما باشد.

اقای یک سوار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *