خانه هوشمند ABB: تجهیزات خانه هوشمند ABB

خانه هوشمند ABB: تجهیزات خانه هوشمند ABB

یک خانه هوشمند با راحتی، امنیت و بهره‌وری انرژی را تصور کنید. تمام عملکردهای قابل کنترل مانند پرده‌ها، سیستم روشنایی، سیستم سرمایش و گرمایش، تهویه‌ی مطبوع یا ارتباط درب هوشمند به گونه‌ای طراحی شده است که زندگی شما را ساده‌تر و هوشمندتر سازد. روشن کردن لامپ‌ها، تنظیم سیستم گرمایشی، بستن پرده‌ها یاکنترل در ورودی خانه و غیره عملکردهایی هستند که سیستم خانه هوشمند ارائه می‌کند و می‌توانید آنها را به سادگی تحت کنترل خود داشته باشید. خانه هوشمند ABB یا ABB Smart Home یکی از ارائه دهندگان سیستم خانه هوشمند است که امنیت، آسایش و صرفه‌جویی در مصرف انرژی را با خود به همراه دارند. در ادامه‌ی این مطلب تصمیم داریم به معرفی برند ABB و تجهیزات خانه هوشمند ABB بپردازیم. همچنین برای دریافت لیست قیمت تجهیزات خانه هوشمند ABB با مشاوران مرکز هوشمند سازی آرات (اسمارتیک) تماس بگیرید.

معرفی خانه هوشمند ABB

معرفی تجهیزات خانه هوشمند ABB

شرکت ای بی بی (ABB) یکی از شرکت‌های پیشرو در جهان است که با قدمتی بیش از 130 سال در بیش از 100 کشور جهان فعالیت می‌کند. سیستم خانه هوشمند ABB با استفاده از جدیدترین تکنولوژی‌ها راحتی، امنیت و بهره‌وری انرژی را امکان‌پذیر می‌سازد. سیستم خانه هوشمند ای بی بی عملکردهایی مانند کنترل پرده‌ها، روشنایی، گرمایش، تهویه‌ی هوا و غیره را تنها با استفاده از لمس یک دکمه از راه دور برای هوشمندترکردن زندگی فراهم می‌کند.

کسانی که تجهیزات خانه‌ی خود را به صورت شبکه و هوشمند می‌سازند، زندگی خود را راحت‌تر می‌کنند. پرده‌ها، نور، گرمایش، تهویه و غیره به راحتی کنترل می‌شوند و می‌توانند با توجه با نیازهای شخصی شما تنظیم شوند. کنترل خانه هوشمند ABB ایده‌آل برای ساختمان‌های جدید و یا بازسازی پروژه‌ها هستند. شما می‌توانید با نصب این سیستم عملکردهای مختلف را به صورت جداگانه و یا همراه با سایر سناریوها، استفاده کنید. این بدان معناست که شما تصمیم می‌گیرید چه عملکردی و چه تعدادی تحت کنترل باشد. در ادامه تصمیم داریم به معرفی برخی از تجهیزات خانه هوشمند ABB بپردازیم.

معرفی تجهیزات خانه هوشمند ABB

1. تجهیزات خانه هوشمند ABB: سنسور تشخیص حرکت (Movement Detector)

با استفاده از سنسور تشخیص حرکت خانه هوشمند ABB اتاق‌ها و فضاهای مختلف ساختمان با توجه به نیاز شما روشن یا خاموش خواهد شد. هر بخشی از خانه نور مناسب خود را دریافت می‌کند و با استفاده از این عملکرد حتی می‌توان همه‌ی چراغ‌هار ا به طور همزمان نیز روشن کرد. این سنسور تشخیص حرکت ABB با طراحی مدرن مناسب هرگونه دکوراسیون داخلی ساختمان است. این سنسور تشخیص حرکت خانه هوشمند ABB بعلاوه به صورت بی‌سیم و وایرلس نیز قابل نصب است. (به مطلب خانه هوشمند وایرلس مراجعه کنید.)

از ویژگی‌های این سنسور می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • روشن کردن اتوماتیک لامپ‌ها
 • صرفه‌جویی در مصرف انرژی
 • انتخاب لنز برای تشخیص حرکت حیوانات
 • سنسور حرکتی با نصب داخل دیوار
حتما بخوانید:
کنترل پنل هوشمند

سنسور تشخیص حرکت

2. تجهیزات خانه هوشمند ABB: کنترل کننده‌ی دمای اتاق خانه هوشمند (Room temperature controller)

دمای ایده‌آل در هر زمان از روز و در هر کجای خانه با نصب کنترل‌کننده‌ی دمای اتاق خانه هوشمند ABB امکان‌پذیر است. با استفاده از خانه‌ی هوشمند ABB تمام اجزا به هم متصل می‌شوند تا فضایی کاملا ایده‌آل ایجاد شود. با نصب اپلیکیشن خانه‌ی هوشمند ABB به سادگی می‌توانید دمای خانه‌ی خود را تحت کنترل داشته باشید. با استفاده از کنترل‌کننده‌ی دمای ABB دمای مطلوب اتاق‌ها را می‌توانید به صورت جداگانه و بر اساس نیازهای واقعی خود، بسته به روز یا زمان، تنظیم کنید. (به مطلب سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند مراجعه کنید.)

 • گرمایش بر اساس نیاز: دمای هر بخش از خانه را با توجه به روز و زمان به صورت مجزا تنظیم کنید.
 • برای رادیاتور و سیستم گرمایش از کف
 • صرفه‌جویی در مصرف انرژی
 • عملیات نصب اقتصادی
 • تنظیم عملکرد از روی سیستم و یا از طریق اپلیکیشن نصب شده روی تلفن هوشمند یا تبلت

کنترل کننده‌ی دمای اتاق ABB خانه هوشمند (Room temperature controller)

3. تجهیزات خانه هوشمند ABB: ترموستات گرمایشی بی‌سیم (Heating element thermostat, wireless)

ترموستات گرمایشی ABB دستگاهی راحت و کم‌مصرف است که دمای اتاق‌ها را به صورت جداگانه و با توجه به نیاز می‌تواند تنظیم کند. با انتخاب حالت اقتصادی یا ECO دما به طور خودکار در شب و یا زمان عدم حضور شما کاهش پیدا می‌کند. ترموستات گرمایشی خانه هوشمند ABB مدل Comfort با ترموستات گرمایشی Basic از نظر صفحه نمایش یکپارچه و چرخ تنظیم روی دستگاه متفاوت است.

ترموستان‌های گرمایشی اجزای فعال کنترل دمای اتاق هستند که شیر رادیاتور مربوطه را فعال می‌کنند. موتورهای الکتریکی به عنوان محرک باز یا بسته شدن دریچه‌های گرمایشی عمل می‌کنند. کنترل هوشمند از طریق سیستم خانه‌ی هوشمند ABB امکان پیاده‌سازی بهترین تنظیمات را برای یک درجه حرارت و دمای مناسب فراهم می‌کنند. (به مطلب سیستم تهویه هوشمند مراجعه کنید)

 • کنترل دمای رادیاتورهای آبی
 • ارتباط بی‌سیم با خانه هوشمند ABB
 • مقاوم‌سازی آسان
 • بدون فعال شدن سرمایش و گرمایش در صورت باز بودن پنجره‌ها
 • صرفه‌جویی در مصرف انرژی با تنظیم دمای متفاوت هر اتاق و یا با توجه به زمان روز

ترموستات گرمایشی بی‌سیم

4. تجهیزات خانه هوشمند ABB: ایستگاه هواشناسی (Weather Station)

این ایستگاه هواشناسی دما، سرعت باد و باران را ثبت می‌کند و به محض وقوع طوفان، پرده‌ها به طور خودکار بالا می‌روند. اگر پنجره‌ای باز باشد سیستم می‌تواند پیامی به تلفن هوشمند یا رایانه‌ی کاربر ارسال کند تا اقدام به بستن آن کنند. ایستگاه هواشناسی خانه هوشمند ABB به طور مستقیم واکنش نشان می‌دهد. این سیستم روشنایی، دما، سرعت باد و باران را ثبت می‌کند. داده‌های مربوط به دما فورا ارسال می‌شوند و به محرک‌ها دستور داده می‌شود تا عملکردها را به طور خودکار کنترل کنند. همه‌ی داده‌های مهم به طور واضح روی اپلیکیشن خانه‌ی هوشمند ABB نمایش داده می‌شود.

حتما بخوانید:
تفاوت خانه هوشمند و ساختمان هوشمند: آیا تفاوت خانه و ساختمان هوشمند فقط از حیث اندازه است؟

در صورت گرم شدن هوا در تابستان، این ایستگاه هواشناسی ABB می‌تواند پرده‌ی اتاق‌ها را تحت کنترل خود قرار دهد. برای مثال، در هنگام صبح پرده‌ها در ضلع شرقی، ظهر در ضلع جنوبی و بعدازظهر ضلع غربی به یک موقعیت محافظت کننده از آفتاب حرکت می‌کنند. بسته به شرایط آب و هوایی مختلف، عملکردهای مختلف مانند گرمایش و باز و بسته شدن پرده‌ها به طور خودکار انجام می‌شود. به عنوان مثال با این سیستم خانه هوشمند ABB پرده‌ها و سایه‌بان‌ها در هنگام وزش باد جمع می‌شوند.

 • ثبت و انتقال روشنایی، دما، سرعت باد و باران
 • امکان ارسال داده‌های آب و هوا به محرک‌ها برای کنترل هوشمند بخش‌های مختلف خانه

ایستگاه هواشناسی

5. تجهیزات خانه هوشمند ABB:  پنل لمسی 7 اینچ (ABB-free@homeTouch 7)

با نصب پنل لمسی خانه هوشمند ABB می‌توانید کنترل روشنایی، پرده‌ها، سیستم سرمایش و گرمایش، درب ورودی و غیره را تحت کنترل خود داشته باشید. روشنایی هوشمند اتاق‌های جداگانه و یا کل خانه را به راحتی می‌توانید برای حالات مختلف و متناسب با موقعیت، تنظیم و در مصرف انرژی صرفه‌جویی کنید. باز و بسته کردن پنجره‌ها را می‌توانید با استفاده از یک کلید و یا از طریق اپلیکیشن نصب شده روی تبلت یا تلفن هوشمند خود انجام دهید.

علاوه بر این می‌توانید از یک ایستگاه هواشناسی معمولی برای پیش‌بینی هوا و طوفان استفاده کنید و باز و بسته شدن پرده‌ها را بر اساس طلوع و غروب خورشید به طور خودکار تنظیم کنید. (به مطلبی که درباره سیستم مدیریت ساختمان نوشته‌ایم مراجعه کنید.)

پنل لمسی خانه هوشمند ABB امکان تنظیم دمای مطلوب را به طور جداگانه برای بخش‌های مختلف خانه فراهم می‌کند. در صورت باز بودن پنجره‌ها نیز سیستم گرمایش به طور خودکار خاموش می‌شود. این مساله باعث می‌شود در مصرف انرژی صرفه‌جویی شود. سیستم ارتباطی درب ورودی را نیز می‌توان با استفاده از پنل لمسی ABB کنترل کرد. سیستم خانه‌ هوشمند با درب ورودی هماهنگ می‌شود و با باز شدن در، چراغ‌ها روشن می‌شوند؛ بعلاوه دوربین فیلمبرداری نیز تصاویر افرادی که وارد منزل می‌شوند را ثبت می‌کند.

 • کنترل مرکزی حداکثر 16 عملکرد قابل تنظیم
 • نمایش تصاویر ویدئویی ایستگاه بیرونی ABB
 • قابلیت اضافه کردن کارت حافظه برای افزایش ظرفیت ثبت تصاویر
 • مناسب واحد کنترل‌کننده‌ی دمای اتاق
 • قابلیت نصب روی سطح

پنل لمسی 7 اینچ

6. تجهیزات خانه هوشمند ABB: پنل لمسی 4.3 اینچ (ABB-free@homeTouch 4.3)

این پنل لمسی خانه هوشمند ABB بصری و همه‌کاره است و می‌توان با ضربه زدن و یا حرکت دادن با آن کار کرد. وقتی پنل را با سه انگشت یا بیشتر به صورت همزمان لمس کنید، لامپ‌های سقف به صورت اتوماتیک روشن یا خاموش می‌شوند؛ حتی اگر پنل در حالت استندبای باشد.

حتما بخوانید:
قیمت هوشمند سازی: لیست قیمت تجهیزات خانه هوشمند + عکس

کنترل‌کننده‌ی یکپارچه‌ی دمای اتاق نیز جایگزین روش‌های کنترل دمای معمولی می‌شود. این پنل با طراحی ظریف به عنوان مدلی است که درون دیوار جای می‌گیرد و می‌توان آن را به صورت مستقیم برنامه‌ریزی کرد. بعلاوه باز و بسته شدن پنجره‌ها، درب ورودی و سیستم سرمایشی و گرمایشی نیز با این پنل قابل کنترل است.

 • کنترل پنل 4.3 اینچی فشرده و باریک
 • مناسب نصب در خانه هوشمند ABB
 • برای کنترل حداکثر 16 عملکرد قابل تنظیم
 • قابلیت اضافه کردن کارت حافظه برای افزایش ظرفیت ثبت تصاویر
 • مناسب واحد کنترل‌کننده‌ی دمای اتاق
 • نصب روی سطوح

پنل لمسی 4.3 اینچ خانه هوشمند ABB ای بی بی

7. تجهیزات خانه هوشمند ABB: سیستم اکسس پوینت 2.0 (System Access Point 2.0)

تکنولوژی باس دو سیمه نصب این هاب خانه هوشمند ABB را بسیار ساده می‌سازد. کابل را می‌توان از طریق داکت کابل پاور، تغذیه کرد. با این حال، با ترکیب عملکردهای مختلف، امکانات کاملا جدیدی ایجاد می‌شود. این مساله به مرکز عصبی سیستم خانه هوشمند ABB امکان می‌دهد با سنسورهای مختلف ترکیب شود و پرده‌ها، سیستم روشنایی، گرمایش، تهویه‌ی مطبوع یا درب ورودی را تنظیم کرد.

عملکردهای این تجهیز ار می‌توان بر اساس نیازها سفارشی‌سازی کرد و همه‌ی تنظیمات را می‌توان بعدا از طریق اپلیکیشن تغییر دارد. این ویژگی اجازه می‌ده هوشمند سازی خانه به راحتی با شرایط مختلف زندگی و یا تغییر کاربری اتاق‌ها، سازگار شود.

سیستم اکسس پوینت 2.0 خانه هوشمند ABB به طور ایده‌آل مناسب هوشمند سازی خانه‌های کوچک و آپارتمان‌های چند طبقه است. این سیستم به عنوان رابط راه‌اندازی همه‌ی سیستم‌های شخص ثالت و سیستم‌های Busch-Jaeger و همینطور سرویس‌های ابری است. این تجهیز بسیار ساده و در عین حال بسیار موثر برای دسترسی به اتصال قوی‌تر در خانه‌ی هوشمند ABB است.

سیستم اکسس پوینت 2.0 / هاب ABB خانه هوشمند

 • قلب و مرکز سیستم اتوماسیون خانه
 • نصب آسان
 • طراحی ظریف و باریک
 • امکان اتصال حداکثر 150 دستگاه سیمی و بی‌سیم
 • امکان راه‌اندازی ساده سیستم هوشمند سازی خانه به وسیله‌ی سیستم اکسس پوینت 2.0 و از طریق اپلیکیشن

8. تجهیزات خانه هوشمند ABB: یونیت حسگر خانه هوشمند ABB ای بی بی (Sensor Units)

اگر به فکر بازسازی خانه‌ی خود هستید احتمالا از سیستم‌های بی‌سیم استقبال می‌کنید. تمام سنسورهای ABB به صورت بی‌سیم یا وایرلس در دسترس هستند. با استفاده از این حسگرها می‌توان پرده‌‎ها، نور، کم کردن نور یا تنظیم صحنه‌ها را کنترل کرد.

 • خاموش و روشن کردن و تنظیم میزان نور
 • تشخیص حرکت
 • کنترل پرده‌ها، صحنه‌ها، گرمایش و تهویه‌ی مطبوع

دسترسی از راه دور از طریق تلفن‌های هوشمند و تبلت و یا قابلیت تنظیم زمان‌بندی

منبع

اقای یک سوار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *