ویلای هوشمند: مزایا و تجهیزات هوشمند سازی ویلا + عکس

smart villa

هوشمندسازی ویلا با خرید از بهترین تامین کننده

آیا شما هم به دنبال هوشمندسازی ویلا خود هستید؟ حتما می دانید که روند خرید هوشمندسازی ویلا اهمیت زیادی دارد. از طریق روند هوشمند سازی، شما می توانید یک پلتفرم ساده را به کار گیرید تا به روز ترین تکنولوژی های جهانی را در ویلای خود قرار دهید. یک ویلای هوشمند می تواند از اجزای مختلفی تشکیل شده باشد. مهم ترین قسمت این ساختمان، سیستم مدیریت ساختمان به صورت هوشمند یا BMS است. این سیستم یک شبکه از دستگاه های الکترونیکی را مورد استفاده قرار می دهد تا اجزای مختلف خانه را از طریق اینترنت اشیا تحت کنترل خود در آورد.

مزایای هوشمند سازی ویلا: آسایش و دسترسی آسان

البته که ویلا های هوشمند مزایای زیادی را در خود جای داده اند. با استفاده از این روند، شما می توانید دسترسی به محیط را ساده تر کنید. ویلای هوشمند به راحتی مدیریت شده و امنیت بالایی دارد. به خاطر داشته باشید که میزان مصرف انرژی در این ویلا هم بهینه شده است. برای خرید هوشمندسازی ویلا در بهترین حالت ممکن، شما همواره باید خدمات بهترین تیم های ایرانی فعال در این زمینه را به کار گیرید. استفاده از خدمات بهترین تیم های فعال در زمینه فروش هوشمندسازی ویلا، مزایای زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت.

هزینه هوشمند سازی یک ویلا چقدر است؟

قیمت هوشمندسازی ویلا چقدر است؟ این سوال را می توان به عنوان یکی از رایج ترین پرسش هایی در نظر گرفت که کاربران مطرح می کنند. به صورت کلی، هزینه ای که شما باید برای مدیریت هوشمند ویلای خود پرداخت کنید بسته به ابعاد ویلا و زیر ساخت های موجود، متغیر است. هرچه کیفیت سیستمی که شما در حال استفاده از آن هستید بالا تر رود، قیمت هوشمندسازی ویلا هم بیشتر می شود. متاسفانه به خاطر وضعیت بد اقتصادی ایران و تغییرات روزانه قیمت تجهیزات به کار رفته در دنیای هوشمند سازی، امکان مشخص کردن هزینه این روند در حال حاضر وجود ندارد.

کنترل پیشرفته باغ و فضای سبز در ویلای هوشمند سازی شده

البته، یک سری راه های خاص برای هوشمندسازی ویلا با تعرفه مناسب وجود دارد. با توجه به عوامل موثر بر قیمت نهایی، شما خیلی راحت تر می توانید هزینه های خود را به حداقل سطح ممکن برسانید. عواملی همچون ابعاد ویلا، امکانات مورد نیاز شما، زیر ساخت های ویلا، تجهیزات به کار رفته در هوشمند سازی و کیفیت هوشمند سازی به عنوان مهم ترین متغیر هایی شناخته شده اند که هزینه نهایی را تغییر می دهند. جدا از این مسئله، برای هوشمندسازی ویلا در بهترین حالت ممکن، شما می توانید خدمات تیم های مشاوره حرفه ای را نیز به کار گیرید. با دریافت مشاوره، شما می توانید شرایط ویلای خود را به صورت دقیق آنالیز کنید و بهترین راه حل را به کار گیرید.

اسمارتیک، برترین مرکز فروش هوشمندسازی ویلا در ایران

در نهایت اگر شما هم به دنبال استفاده از خدمات بهترین مرکز فروش هوشمندسازی ویلا هستید، می توانید از مجموعه اسمارتیک استفاده کنید. اسمارتیک یکی از شناخته شده ترین تیم های ایرانی فعال در زمینه عرضه تجهیزات هوشمند سازی خانه و ویلا به حساب می آید. این مجموعه با داشتن تیم پشتیبانی حرفه ای، همواره آماده بررسی شرایط مشتریان و رفع نیاز آنها است. لازم به ذکر است که این شرکت سابقه ای درخشان داشته و پروژه های موفق زیادی دارد.

اسمارتیک به واسطه داشتن یک سری ویژگی های خاص، محبوبیت زیادی هم به دست آورده است. از جمله مهم ترین این ویژگی ها می توان به استفاده از خدمات متخصصین تعلیم دیده و حرفه ای، داشتن تعرفه ای مناسب به خاطر حذف واسطه ها، ارائه با کیفیت ترین تجهیزات هوشمندسازی ویلا و ارائه مشاوره قبل از فروش اشاره کرد. شما می توانید هم اکنون با کارشناسان واحد مشاوره اسمارتیک  تماس بگیرید تا اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت کنید.

حتما بخوانید:
نصب و اجرا

هوشمند سازی ویلاها راهی به سوی مدرنیته و آسایش

هوشمند سازی ویلا

به شما امکان می‌دهد از طریق پلتفرمی با استفاده‌ی آسان و متناسب با نیازهای شما، از جدیدترین تکنولوژی‌های مهندسی ساختمان بهره‌مند شوید. عنصر اصلی در هر خانه هوشمند، سیستم مدیریت ساختمان (BMS) یا سیستم اتوماسیون سازی ساختمان است، متشکل از شبکه‌ای از دستگاه‌های الکترونیکی که برای نظارت و کنترل سیستم‌های مکانیکی، امنیتی، روشنایی (به ویژه روشنایی اضطراری)، سیستم تهویه‌ی هوا، کنترل رطوبت و سیستم‌های اعلام حریق در یک ساختمان بکار می‌رود. سیستم مدیریت ساختمان در یک خانه هوشمند می‌تواند دمای داخلی محیط را در یک محدوده‌ی مشخص نگه دارد، روشن و خاموش کردن چراغ‌ها را بر اساس حرکت در ساختمان انجام دهد، بر عملکرد دستگاه در تمام سیستم‌های الکتریکی ساختمان نظارت کند و در صورت عملکرد نادرست هر کدام از آنها آلارم خطا را به صدا درآورد.

با روشن و خاموش کردن سیستم‌های انتخابی بر اساس حضور یا عدم حضور در ساختمان می‌توان مصرف انرژی و متعاقبا هزینه‌های حاصل از آنرا در ساختمان کاهش داد. هوشمند سازی صرفا محدود به هتل‌های هوشمند یا خانه‌های لاکچری و گران‌قیمت نیست، براحتی می‌توان خانه هوشمند و یا ویلای هوشمند را طراحی و ایجاد کرد و بعلاوه در ادارات، مراکز صنعتی و حتی مراکز درمانی نیز می‌توان از سیستم‌های هوشمند استفاده کرد. سیستم ویلای هوشمند (Smart Villas) یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای مدیریت لوازم خانگی، روشنایی، گرمایش، سیستم تهویه، رایانه‌ها، تلویزیون، سیستم‌های امنیتی و نظارتی است. کاربران می‌توانند سیستم‌های الکترونیکی مختلف پیچیده را در ویلای خود به سادگی و از طریق تلفن همراه، دستور صوتی و حتی با چشمک زدن، مدیریت کنند. ویلای هوشمند می‌تواند مزایایی همچون راحتی، آسایش و ایمنی بهتر را برای شما به همراه داشته باشد و بعلاوه باعث صرفه‌جویی در زمان، هزینه‌ها و مصرف انرژی شود.

سیستم ویلای هوشمند

ویلای هوشمند چیست؟

استفاده از تکنولوژی هوشمند سازی و راه‌اندازی یک ویلای هوشمند، ویلا و اقامتگاه شما را به یک مکان هوشمند تبدیل می‌سازد و به شما امکان می‌دهد با استفاده از برنامه‌های iOS یا اندروید از هر کجای دنیا که هستید، وضعیت ویلای خود را کنترل و مشاهده کنید. سیستم‌ها یا خدمات هوشمند سازی و اتوماسیون ویلاها شامل کنترل روشنایی، تهویه‌ی مطبوع (گرمایش و تهویه‌ی هوا)، تلویزیون و سینمای خانگی، سیستم‌های صوتی توزیع‌شده، تشخیص کیفیت هوا، امنیت و نظارت، پرده هوشمند موتوری، لوازم خانگی و لوازم باغ می‌شوند.

ویلای هوشمند

ویلای هوشمند – مزایای هوشمند سازی ویلاها

ویلای هوشمند ویلایی با طراحی هوشمندانه و مستقل از دیگر خانه‌ها و ویلاها است. اما مزایای هوشمند سازی و اتوماسیون ویلا چیست؟

1. مزایای هوشمند سازی ویلا: آسایش و دسترسی آسان

یکی از اصلی‌ترین مزایای هوشمند سازی و اتوماسیون خانه‌ها و ویلاها این است که ساکنان بیشترین آرامش و راحتی را در اقامتگاه خود تجربه خواهند کرد. طراحی ارگونومیک انجام کارهای خانه را تسهیل می‌کند و به علاوه با هوشمند ساختن وسایل الکترونیکی و سیستم‌های مختلف در خانه می‌توان عملیات کنترل و نظارت بر آنها را به راحتی انجام داد.

2. مزایای هوشمند سازی ویلا: امنیت در ویلای هوشمند

به لطف کنترل ویلای هوشمند از طریق دستگاه‌های امنیتی، دیگر نیاز نیست نگران ورود سارقین به ویلای خود باشید. دسترسی و ورود به ویلا می‌تواند از طریق صدا، اثرانگشت یا اسکن شبکیه باشد و به این ترتیب افراد غریبه قادر به ورود غیرمجاز به خانه یا ویلای هوشمند شما را نخواهند داشت. با استفاده از دوربین‌های امنیتی هر گونه رفت و آمد مشکوک در اطراف ویلا و یا ورود به محوطه‌ی ویلا را می‌توان بررسی کرد. ضمن اینکه یکی از علل ورود سارقین به یک خانه یا ویلا، اطمینان آنها از عدم حضور ساکنین در ملک است. با تنظیم روشنایی و خاموش و روشن کردن چراغ‌ها در زمان‌های خاص، باز و بسته شدن پرده‌های هوشمند طبق یک برنامه‌ی زمانی و از راه دور می‌تواند احتمال ورود سارقین به ویلای هوشمند را از بین ببرد. (در اینباره مطلب سیستم امنیتی هوشمند را مطالعه کنید.)

حتما بخوانید:
اینترکام خانه هوشمند

3. مزایای هوشمند سازی ویلا: مصرف انرژی پایین‌تر

شاید تصور کنید با هوشمند سازی و اتوماسیون ویلا یا خانه‌ی خود و استفاده از محصولات الکترونیکی بیشتر، مصرف انرژی شما بیشتر خواهد شد. اما بر خلاف تصور، سیستم‌های هوشمند درصدد کاهش مصرف انرژی و در نتیجه کاهش هزینه‌ها هستند. با کنترل پرده‌های هوشمند، تنظیم روشن و خاموش شدن چراغ‌ها، سیستم‌های گرمایشی، تهویه و غیره می‌توانید از هدر رفتن انرژی جلوگیری کنید. علاوه بر ثبت و کنترل میزان مصرف برق، این صرفه‌جویی در خصوص آب نیز انجام می‌شود.

برای مثال، هدف از ساخت یک ویلای هوشمند می‌تواند جلوگیری از اتلاف انرژی به صورت گرما و همچنین جلوگیری از گرم شدن فضای داخلی ویلا در روزهای گرم سال باشد. (در اینباره مطلب سیستم تهویه هوشمند را مطالعه کنید.)

مصرف انرژی پایین‌تر در ویلای هوشمند

بخش‌های مختلف در هوشمند سازی ویلاها

هوشمند سازی بخش داخلی ویلا شامل پنجره‌ها، روشنایی، وسایل الکترونیکی، گرمایش و تهویه‌ی هوا، تلویزیون و سینمای خانگی و غیره همان چیزی است که با خانه هوشمند نیز مشترک است. با هوشمند سازی و اتوماسیون این تجهیزات و وسایل الکترونیکی می‌توان علاوه بر آسایش و راحتی بیشتر در خانه، مصرف انرژی و هزینه‌ها را نیز کاهش داد. اما در مورد ویلاها، آنچه ویلا را از خانه‌های آپارتمانی متمایز می‌کند، حیاط و باغ، استخر، سونا و جکوزی و موارد مشابه است که در ادامه در مورد هر کدام توضیحاتی ارائه خواهیم داد. (در اینباره مطلب سیستم سرمایش گرمایش هوشمند را مطالعه کنید.)

بخش‌های مختلف در هوشمند سازی ویلاها

ویلای هوشمند و هوشمند سازی استخر، سونا و جکوزی

یکی از بخش‌های مهم در ویلاها که تحت کنترل سیستم مدیریت ساختمان قرار می‌گیرد، مجموعه‌ی استخر، سونا و جکوزی در ویلای هوشمند است. به این ترتیب می‌توانید وضعیت این امکانات را از هر کجای دنیا که هستید، به راحتی از طریق گوشی هوشمند کنترل کرده و تحت نظارت قرار دهید. در هوشمند سازی ویلا و بخش استخر، سونا و جکوزی می‌توانید با ایجاد امکان کنترل پمپ تسفیه‌ی آب، تنظیم دمای آب استخر و دمای محیط، کنترل روشنایی محیط، پمپ فشار آب جکوزی و سیستم گرمایش سونا، این بخش‌ها را برای یک تعطیلات راحت و لذت‌بخش آخر هفته آماده کنید. تنها لازم است همه‌ی این تنظیمات را از طریق تلفن هوشمند خود با چند کلیلک ساده انجام دهید و مقدمات لازم را برای ورود خود به ویلای هوشمند بچینید.

ویلای هوشمند و هوشمند سازی استخر، سونا و جکوزی

درهای ورودی و پارکینگ ویلای هوشمند

در ورودی و در پارکینگ نیز از بخش‌های مهم در هوشمند سازی ویلاها هستند. در ورودی و در پارکینگ هوشمند می‌تواند هر گونه ورود و خروج به ویلا را به صاحب ویلا اطلاع دهد. به این ترتیب اگر بر خلاف انتظار شما، کسی وارد ویلا شود به سرعت متوجه این موضوع خواهید شد. بعلاوه امکان نظارت این درهای ورودی از طریق دوربین‌های امنیتی نیز وجود دارد. از دیگر ویژگی‌های درب هوشمند در ویلاهای هوشمند امکان باز و بسته کردن آن از راه دور توسط مالک است. بنابراین اگر اعضای خانواده یا دوستان، سرایدار و حتی تعمیرکار قصد ورود به ویلا را داشته باشد، مالک می‌تواند از راه دور و از طریق چند کلیک ساده، در را برای آنها باز کند. (در اینباره مطلب اینترکام هوشمند را مطالعه کنید.)

درهای ورودی و پارکینگ ویلای هوشمند

کنترل پیشرفته باغ و فضای سبز در ویلای هوشمند سازی شده

با استفاده از هوشمند سازی و اتوماسیون ویلا می‌توان باغ و فضای سبز ویلا را نیز تحت کنترل قرار داد. درختان و فضای سبز بخش مهمی از ویلاها هستند. اکثر مالکان ترجیح می‌دهند حیاط ویلای خود را با انواع گیاهان تزئینی و درختان متفاوت سبز و زیبا نگه دارند اما نگهداری از این گیاهان نیز دغدغه‌ها و مشکلات خاص خود را برای این مالکان به همراه خواهد داشت. با هوشمند سازی و اتوماسیون آبیاری باغچه و درختان می‌توان از گیاهان و فضای سبز محافظت‌های لازم را به عمل آورد. بعلاوه امکان کنترل آب‌نما و نورپردازی محیط بیرونی ویلا از طریق اپلیکیشن‌های مربوطه نیز وجود دارد تا زیباسازی فضا به حد اعلای خود انجام شود. (در اینباره مطلب روشنایی هوشمند را مطالعه کنید.)

حتما بخوانید:
تجهیزات هوشمند برای مستأجرها: معرفی بهترین تجهیزات هوشمند برای مستاجرها + عکس

کنترل دما و تهویه‌ی هوا در ویلای هوشمند

از آنجایی که معمولا افراد در ایام تعطیلات و اوقات فراغت به ویلای شخصی خود می‌روند کنترل دما و تهویه‌ی ویلا از راه دور می‌تواند گزینه‌ی بسیار مفیدی برای آماده‌سازی ویلا پیش از ورود افراد به آن باشد. بنابراین چه در یک روز گرم تابستانی به ویلای خود می‌روید و چه تصمیم دارید روزهای سرد پایانی سال را در ویلای هوشمند خود بگذرانید، می‌توانید پیش از رسیدن به ویلا دمای داخلی محیط را تنظیم کنید تا مجبور نباشید هوای بسیار گرم یا بسیار سرد اتاق‌ها را در بدو ورود خود تحمل کنید.

کنترل هوشمند دما

کنترل لوازم برقی و روشنایی ویلای هوشمند

با هوشمند سازی ویلای خود می‌توانید کنترل تمامی وسایل برقی از جمله یخچال و فریزر، ماشین ظرفشویی و لباسشویی، اجاق گاز، فر، سیستم‌های صوتی و تصویری هوشمند و غیره را با استفاده از برنامه‌ی روی گوشی خود کنترل و تنظیم کنید. بعلاوه سیستم روشنایی یکی از موارد مهم در هوشمند سازی ویلا و خانه‌ها است. با استفاده از لامپ‌های هوشمند می‌توانید در هر زمان که بخواهید چراغ‌ها را روشن یا خاموش کنید؛ یا اینکه روشن و خاموش شدن چراغ‌ها را طبق یک برنامه‌ریزی و زمان‌بندی از پیش تعیین شده، تنظیم کنید. علاوه بر تجهیزات الکترونیکی و سیستم روشنایی، امکان هوشمند سازی پرده‌ها و پوشش پنجره‌ها در آسایش ساکنین و مهم‌تر از همه صرفه‌جویی در مصرف انرژی، نیز بسیار کارآمد و موثر خواهد بود. (رجوع شود به مطلبی که درباره پرده هوشمند نوشته‌ایم.)

کنترل لوازم برقی و روشنایی ویلای هوشمند

هوشمند سازی ویلاها راهی به سوی مدرنیته و آسایش

برای داشتن یک ویلای هوشمند نیازی به زیربنای خاص یا ساخت یک ویلای جدید نیست. امروزه هوشمند سازی ویلاها می‌تواند کاملا مبتنی بر اینترنت اشیاء باشد و به این ترتیب بدون نیاز به هیچ گونه سیم‌کشی، می‌توان هوشمند سازی ویلاها را انجام داد. سیستم‌های هوشمند مانند سیستم مدیریت ساختمان (BMS) بر پایه‌ی سیم‌کشی و هاب مرکزی است که هزینه‌های جداگانه‌ی خود را دارد اما با هوشمند سازی ویلاها و خانه‌ها با استفاده از اینترنت اشیاء می‌توان با هزینه‌ی کمتر هوشمند سازی یک ملک را راه‌اندازی کرد. در یک ویلای هوشمند می‌توان تمام تجهیزات از جمله سیستم روشنایی، تهویه، گرمایش، سیستم‌های امنیتی، سیستم‌های صوتی، تصویری و غیره و همچنین آبیاری فضای سبز و درختان، مدیریت بخش استخر، سونا و جکوزی، درب‌های ورودی و پارکینگ و غیره را به صورت هوشمند و تنها با استفاده از تلفن همراه هوشمند تحت کنترل و نظارت صاحب ملک درآورد.

یکی از مزیت‌های یک ویلای هوشمند، قابلیت نظارت و کنترل آن از راه دور و افزایش امنیت در آن است. سیستم‌های هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیاء از امنیت بالایی برخوردار هستند و شما می‌توانید از هر کجای دنیا که هستید بر ویلا و تجهیزات خود نظارت و کنترل داشته باشید.

برای انجام پروژه‌های هوشمند سازی به نام پرآوازه‌ی مرکز هوشمند سازی آرات (اسمارتیک) اعتماد کنید!

امیدواریم که این مطلب حسابی به کارتان آمده باشد و توانسته باشیم با معرفی تجهیزات هوشمند سازی ویلا ابعاد خدمات رسانی این برند پرآوازه را به شما توضیح داده باشیم. چنانچه برای تامین تجهیزات هوشمند سازی و یا اجرای پروژه‌های هوشمند سازی نیاز به همکاری با یک تیم مجرب دارید؛ می‌توانید با مشاوران مرکز هوشمند سازی تماس بگیرید. تیم ما سال‌ها در زمینه‌ی هوشمند سازی و در متن پروژه‌های بزرگ فعالیت موثر داشته و از بهترین شرکت‌های ایرانی فعال در این صنعت به حساب می‌آید.

اقای یک سوار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *