ارزان ترین جاروبرقی رباتیک سال 2022: معرفی انواع جاروبرقی هوشمند + عکس

ارزان ترین جاروبرقی رباتیک سال 2022: معرفی انواع جارو برقی رباتیک

در چند سال گذشته، هیچ کدام از تجهیزات خانه هوشمند به اندازه‌ی جاروبرقی رباتیک (جاروبرقی هوشمند) پیشرفت نکرده است. شاید یک زمانی خرید جاروبرقی رباتیک خیلی رؤیایی‌ بود، اما حالا با سرعت گرفتن تولید مدل‌های مختلف، لیست ارزان ترین جاروبرقی رباتیک سال 2022 پربار است و شما می‌توانید آن‌ها را با مجموعه‌ای از ویژگی‌های باورنکردنی با هر قیمتی، از جمله قابلیت‌ نقشه برداری، سطل های خود خالی شونده و حتی مجهز به دوربین پیدا کنید. برای هوشمند سازی با تیم حرفه‌ای آرات تماس بگیرید.

ارزان‌ ترین جاروبرقی رباتیک سال 2022

جارو برقی رباتیک به عنوان ابزاری نوین، در حال تغییرات پیچیده است و از همین اول خیالتان را راحت کنیم که هیچ جاروبرقی رباتیک (جاروبرقی هوشمند) کاملی پیدا نخواهید کرد! با این جمله، دست و بالتان نلرزد که حتما لیست ارزان ترین جاروبرقی رباتیک سال 2022 بنجل‌ترین‌های بازار است!

جارو رباتیک های این لیست، در چالش‌برانگیزترین محیط‌های ممکن آزمایش شده‌اند: مثل یک خانه‌ی دوطبقه‌ی موکت شده با بچه‌های نامرتب و یک سگ کنجکاو و شکمو! این خانه دقیقا فضای مناسب برای تست جارو برقی رباتیک است. چه در حال غرق شدن در موی گربه هستید، چه نیاز دارید که کارهای کاری خود را سبک کنید یا اینکه فقط می‌خواهید زمان بیشتری را با خانواده خود بگذرانید، گزینه‌های لیست بهترین جارو‌برقی رباتیک را با نازل‌ترین قیمت را از دست ندهید.

ارزان ترین جارو برقی رباتیک سال 2022: جارو رباتیک، قبلاً با قیمت بیش از 600 دلار، فقط مخصوص طبقه‌ی اعیان‌نشین جامعه بود، اما حالا به راحتی می‌توانید جارو رباتیک‌های ارزان قیمت 100 دلاری را در بازار با مجموعه‌ای از ویژگی‌های درخشان خریداری کنید. با تولید بیشتر، قیمت جارو برقی رباتیک معقولانه‌تر شده است.

(با تجهیزات هوشمند فضای باز آشنا شوید.)

نمایی از جاروبرقی رباتیک، ارزان‌ ترین جاروبرقی رباتیک سال 2022

ارزان‌ ترین جاروبرقی رباتیک سال 2022: ربات جاروبرقی +Roborock Q5

اگرچه جاوربرقی رباتیک میان رده +Roborock Q5 دستگاهی نوین است و همچنان مسیر طولانی برای برگزیده شدن دارد، اما در همین ابتدای کار می‌توان آن را  دستگاه منتخب این لیست دانست. سال گذشته، جاروبرقی رباتیک Roborock، قابلیت سطل خود تخلیه کن آن خیلی کارآمد نبود و نصب آسانی نداشت. اما امسال در محصول جدید، این نواقص رفع شده است.

اکثر مردم در انتخاب جاروبرقی رباتیک (جاروبرقی هوشمند) خیلی به ظاهر فانتزی آن توجهی ندارند. جارو برقی رباتیک +Q5 انصافا خوب کار می‌کند! تمیز کردن یک خانه با مساحت 78 متر مربع، در اولین اجرا به مدت 110 دقیقه، با مصرف مقدار زیادی باتری، به عهده گرفت. این جارو برقی رباتیک خیلی روش‌مند، دور لبه اتاق رفت، به‌خوبی دور صندلی‌های آشپزخانه می‌چرخید، از پله جلوی شومینه نیافتاد و همه چیز را به‌طور دقیق روی نقشه علامت‌گذاری می‌کرد.

ارزان ترین جارو برقی رباتیک سال 2022: جاروبرقی رباتیک +Roborock Q5 می‌تواند تا چهار نقشه جداگانه را ذخیره و سفارشی کند، به این معنی که می‌توانید به سادگی آن را بردارید و به طبقه بالا یا زیرزمین ببرید. علاوه بر این، با دستورات صوتی Siri سازگار است. شما می‌توانید به او دستور دهید که جارو زدن را از 15 جلوتر شروع کند.

(منظور از هاب خانه هوشمند چیست؟)

نمایی از جارو ربایتک +Roborock Q5Tارزان‌ ترین جاروبرقی رباتیک سال 2022

ارزان ترین جاروبرقی رباتیک سال 2022: معایب جاروبرقی رباتیک +Roborock Q5

جاروبرقی رباتیک +Roborock Q5 هنوز یک مشکل دارد، سطل آنبرد آن هنوز بسیار کوچک است. می‌توانید با افزایش فرکانس تخلیه یا تنظیمات مختلف، آن را طوری برنامه‌ریزی کنید که بعد از جاروی کردن مساحت مشخصی، سطل خالی شود. با این وضعیت، این مشکل را جبران کنید.

اما خوشبختانه، موی سگ را به خوبی جمع می‌کند و خرده‌های نان و کروسانتی را که جاروبرقی‌های دیگر جاگذاشته‌اند، به طرز ماهرانه‌ای از زیر پیشخوان آشپزخانه بیرون می‌کشد.

اگر فکر می‌کنید جاروبرقی رباتیک (جاروبرقی هوشمند) شما کار نمی‌کند، اولین چیزی که به شما پیشنهاد می‌کنم این است که سطل را به‌طور منظم‌تر خالی کنید. اگر به جای جمع کردن گرد و غبار در اطراف خانه فقط دور می‌زند و می‌چرخد، احتمالاً فضای کافی ندارد. همچنین باید گهگاهی بررسی کنید تا مطمئن شوید که لوله‌های تخلیه‌شونده در ایستگاه و خود جاروبرقی ربات مسدود نشده‌ باشند.

ارزان ترین جارو برقی رباتیک سال 2022: هیچ چیز به اندازه خرده‌های نان و مو روی زمین آدم را کلافه نمی‌کند، جاروبرقی رباتیک +Roborock Q5 آنقدر مکش بالایی داشته باشد که به خوبی از پاک کردن این دو مورد برآید.

(تفاوت خانه هوشمند و اتوماسیون ساختمان  چیست؟)

حتما بخوانید:
سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند: مزایای هوشمند سازی سیستم سرمایش و گرمایش

نمایی از جاروبرقی رباتیک +Roborock Q5

ارزان‌ ترین جاروبرقی رباتیک سال 2022: جارو برقی رباتیک iRobot Roomba j7

از جدیدترین جاروبرقی رباتیک مدل iRobot Roomba j7 در سال گذشته رونمایی شد‌. با اینکه این جارو برقی اتوماتیک محصول سال گذشته است و حالا ده‌ها رقیب وارد بازار شده‌اند، همچنان سرپا، جذاب و عالی است. کاربران از اتصال پایه تمیز کننده به بدنه‌ی آن را می‌پسندند.

این جارو برقی رباتیک هرگز دلیلی برای توقف در حین جارو ندارد، حتی ربات‌های میان رده Roomba i3، آن‌ها دارای حسگرهای سطل زباله هستند تا در صورت پر شدن، به‌طور خودکار خالی شوند. این جاروبرقی رباتیک (جاروبرقی هوشمند)، تنها دستگاهی است که یک سطل کوچک‌تر با فضای ذخیره سازی برای ابزار و کیسه‌های اضافی تعبیه کرده است.

ارزان ترین جارو برقی رباتیک سال 2022: جارو برقی رباتیک مدل +Roomba j7 دارای مکش قدرتمند و دارای بهترین ابزارهای ناوبری موجود در بازار است. iRobot اکنون ویژگی جدیدی به نام Genius (هوش مصنوعی) دارد که به شما امکان می‌دهد به‌جای برنامه‌ریزی دستی سخت‌گیرانه، اولویت‌های شخصی و برنامه‌های سفارشی خود را آموزش دهید.

(تفاوت خانه هوشمند و خانه معمولی چیست؟ متن کامل در این‌باره برایتان آماده کرده‌ایم.)

نمایی از جارو برقی رباتیک در روی زمین، ارزان‌ ترین جاروبرقی رباتیک سال 2022

ارزان‌ ترین جاروبرقی رباتیک سال 2022: جاروبرقی رباتیک سامسونگ +Samsung Jet Bot AI

جارو برقی رباتیک سامسونگ مدل +Jet Bot AI شاید از لحاظ ظاهری اصلا مورد علاقه‌ی شما نباشد، اینطور به نظر می‌رسد که توسط شخصی طراحی شده است که قبلاً ربات جاروبرقی را ندیده است!  ارتفاع این جاروبرقی رباتیک سامسونگ 12.7 سانتی‌متر است، یعنی آنقدر بلند است که زیر مبل گیر می‌کند. و هر کسی متوجه خواهد شد که یک چارو برقی در گوشه‌ی اتاق خود گذاشته‌اید.

اما دلیل اینکه  آن را در این لیست جای دادیم چیست؟ قیمت جاروبرقی رباتیک سامسونگ مدل +Jet Bot AI خیلی مقرون بصرفه است، اما این تمام ماجرا نیست! چون بی‌‌صدا، سریع و قدرتمند است و سیستم ناوبری آن حتی بهتر از iRobot است.

این جاروبرقی رباتیک سامسونگ حواسش به پایه‌های مبل است و حدود 10.16 سانتی‌متر از آن‌ها فاصله می‌گیرد. بنابراین زیاد نزدیک به موانع نمی‌شود، اگر به تمیز کردن لبه‌ها نیاز دارید، رضایت شما را جلب نمی‌کند. در هنگام بررسی آن متوجه شدیم که این دستگاه ماهرانه در اطراف یک سگ خوابیده حرکت می‌کند، حتی بدون لرزش سبیل، دور صورتش جاروبرقی می‌کشید.

ارزان ترین جارو برقی رباتیک سال 2022: قیمت جارو برقی رباتیک سامسونگ مقرون بصرفه است ولی ظاهر زیبایی ندارد، اما بخاطر قدرت مکش بالا، یک نمونه‌ی ایده آل است.

(با مزایای خانه هوشمند در این صفحه آشنا شوید.)

نمایی از جاروبرقی رباتیک سامسونگ، ارزان‌ترین جاروبرقی رباتیک سال 2022

ارزان‌ ترین جاروبرقی رباتیک سال 2022: جارو برقی و زمین شوی رباتیک Ecovacs Deebot X1 Omni

ربات‌ زمین شوی Ecovacs Deebot X1 گرانقیمت ولی خیلی ارزشمند است. این دستگاه اولین vac-mop، جاروبرقی رباتیک (جاروبرقی هوشمند) ترکیبی است که کار خود را به خوبی انجام می‌دهد. برای تی کشیدن زمین، با صدایی متفاوت، نشان می‌دهد برای خروج آب به داخل حوضچه ای در پایه جاروبرقی آماده‌ی تی کشیدن می‌شود، و قبل از آنکه موپ‌های کوچکش بچرخند، خود را شستشو می‌دهد.

حتما بخوانید:
BACnet

کف خیس اتاق را تمیز می‌کند، مثلا شکر خیس شده و یا شکلاتی که مدتی روی زمین ریخته است را با شدت پاک می‌کند، و جالب این جا است که قبل از اینکه  فرچه به پایه‌ برگردد، گجت‌های کوچکی با هوای گرم، موپ‌ها را خشک می‌‌کنند تا بوی بدی ندهند! واقعا شگفت انگیزی است!

جارو برقی و زمین شوی رباتیک Ecovacs دارای ویژگی‌های دیگر است که چندان کاربردی نیست. مثل دوربین‌های داخلی، اسپیکر و یک میکروفون، که بنظر خیلی اضافی است. مثلا جاروبرقی را به سمت کودک نوپای خود بچرخانید و با او صحبت کنید؟ این ویژگی‌ها کاملا اضافه و عجیب و غریب است. اگر پول برایتان اهمیتی ندارد، این یکی از بهترین گزینه‌ها برای تمیز کردن زمین آشپزخانه است.

ارزان ترین جارو برقی رباتیک سال 2022: اگر به دنبال یک جاروبرقی رباتیک هستید که وظیفه‌ی تی کشیدن زمین آشپزخانه را هم به عهده بگیرد، جارو برقی رباتیک Ecovacs انتخاب خوبی است، اما بخاطر ویژگی‌های اضافه‌ای که دارد کمی گران قیمت است.

(تفاوت خانه هوشمند و ساختمان هوشمند را در این صفحه بخوانید.)

نمایی از جارو برقی و زمین شوی رباتیک؛ ارزان‌ترین جاروبرقی رباتیک سال 2022

ارزان‌ ترین جاروبرقی رباتیک سال 2022: جارو برقی رباتیک Eufy RoboVac X8

برخلاف تقریباً هر جاروبرقی دیگری که در اینجا معرفی شد، جدیدترین و قدرتمندترین جاروبرقی رباتیک (جاروبرقی هوشمند) که از توربین های دوقلو استفاده می‌کند، مدل Eufy است. هر توربین تا 2000 پاسکال مکش دارد، به این معنی که می‌تواند دو برابر بیشتر کثیفی را در یک گذر، مکش کند.

در آزمایش انجام شده، نقشه‌ برداری جارو برقی رباتیک مدل X8 Hybrid آنقدر بد بود که نمی‌‌شد به آن اعتماد کرد و دائما باید حواستان به آن باشد که کجا را جارو می‌زند. اما، این جاروبرقی برای تمیز کردن عمیق تمام موهای سگ و گرد و غبار ریزر در روی زمین، عملکردی عالی دارد. اگر یک منطقه بسته دارید که نیاز به تمیز کردن عمیق و منظم دارد، این جارو برقی مناسب شما است!

ارزان ترین جارو برقی رباتیک سال 2022: اگر هنگام جاور در خانه هستید، خرید جارو برقی رباتیک Eufy به شما پیشنهاد می‌شود، چون باید دائما آن را جابجا کنید، ولی از لحاظ کیفیت مکش و پاک کردن عمیق، می‌توانید روی این دستگاه حساب کنید.

(با دستیار صوتی خانه هوشمند آشنا شوید.)

نمایی از جارو رباتیک Eufy بر روی موکت، ارزان‌ترین جاروبرقی رباتیک سال 2022

ارزان ترین جاروبرقی رباتیک سال 2022: جارو برقی رباتیک Yeedi K650

اگر به دنبال جاروبرقی رباتیک اقتصادی هستید که فقط برای تمیز کردن کف آشپزخانه بعد از شام استفاده شود، گزینه‌های مناسب زیادی وجود دارد. به عنوان مثال، جارو برقی رباتیک مدل Eufy 11S (200 دلار) بسیار باریک و مسطح است و می‌توان آن‌‌را در پایین‌ترین کابینت‌ها قرار داد.

جارو برقی رباتیک مدل Dser 21T عمر باتری فوق‌العاده ای دارد و وسط کار خاموش نمی‌شود. باتری آن بیش از 100 دقیقه، کار می‌کند و به طرز ماهرانه‌ای در اطراف اجسام  عبور می‌کند، این دستگاه همچنین دارای Wi-Fi داخلی و سازگار با الکسا است، به برنامه Yeedi متصل می‌شود.

ارزان ترین جارو برقی رباتیک سال 2022: برای خرید جاروبرقی رباتیک ارزان (جاروبرقی هوشمند) چند مورد را باید در نظر داشته باشید، اول اینکه باتری آنقدر شارژ نگه دارد که در وسط کار دائما خاموش نشود، دوم اینکه به اندازه کافی باریک باشد تا بتواند زیر میز و صندلی‌های ناهار خوری را در آشپزخانه تمیز کند.

(با کاربرد هوش مصنوعی در خانه هوشمند آشنا شوید.)

نمایی از جارو رباتیک Yeedi K650، ارزان ترین جارو برقی رباتیک سال 2022

ارزان‌ ترین جاروبرقی رباتیک سال 2022: ربات جاروبرقی iRobot Roomba 694

یکی دیگر از گزینه‌های خوب به عنوان یک جاروبرقی رباتیک ارزان قیمت iRobot است. این شرکت ربات‌های زیادی در سری 600 و سری E دارد که همگی حدود 300 دلار یا کمتر هستند. محصولات این برند با برخی تفاوت‌های جزئی عرضه می‌شوند. برای مثال، مدل 694 دارای یک برس غلتکی است،

حتما بخوانید:
خانه هوشمند Control4: تجهیزات و لیست قیمت خانه هوشمند کنترل 4 + عکس

در حالی که مدل جاروبرقی رباتیک E5 کمی گران‌تر و دارای غلتک بدون جارو است. جاروبرقی‌های رباتیک این برند، سبک‌های مختلفی دارند. اگر بتوانید در بازار یک جاروبرقی رباتیک مدل Roomba با قیمت 300 دلار یا کمتر پیدا کنید، خوش‌شانس هستید. جاروبرقی بی صدا و قدرتمند و دارای قابلیت‌های ناوبری عالی است.

ارزان ترین جارو برقی رباتیک سال 2022: مجموعه مدل‌های برند Roomba جاروهای رباتیک ارزان قیمت اما با قدرتمند و قابلیت ناوبری بالایی هستند که رضایت شما را با هزینه‌ی حداقلی، جلب می‌کنند.

(برای جلوگیری از هک خانه هوشمند چه کنیم؟)

ربات جاروبرقی iRobot Roomba 694؛ ارزان‌ترین جاروبرقی رباتیک سال 2022

ارزان‌ ترین جاروبرقی رباتیک سال 2022: این جاروبرقی‌های رباتیک ارزان را نخرید!

جارو برقی های رباتیک زیادی در بازار عرضه شده‌اند که با قیمت‌های پایین یا قیمت‌های بالا اما ظاهر زیبا،  آدم را برای خرید وسوسه می‌کنند، ما چند مدل از آن‌ها را تست کردیم ولی اصلا مناسب نبودند:

  • جارو برقی ربات  Narwhal: جارو برقی ربات Narwhal با قیمت 1049 دلار یک جاروبرقی گران قیمت فوق‌العاده زیبا است؛ اما استفاده از آن از هر نظر بسیار سخت است. استفاده از برنامه اختصاصی دشواری دارد، نرم افزار ناوبری آن باگ دارد، و موی سگی را که من درست جلوی آن پرت کردم، بلند نکرد.
  • جارو ربات Neato D10: جارو ربات Neato D10 با قیمت 800 دلا، ما را کاملا ناامید کرد! در گذشته جاروبرقی های Neato رعالی بودند و ما برای تست آخرین مدل آن هیجان زده بودیم. این جاروبرقی خیلی راه‌اندازی خوبی دارد. با این حال، کیفیت ساخت آن به طور قابل توجهی در طول سال‌ها بدتر شده است. برنامه را نیمه رها می‌کند  و نقشه  را از دست می‌دهد. این جارو رباتیک با قد 10 سانتی‌متر، معمولا زیر ماشین ظرفشویی و کابینت گیر می‌کند.
  • جارو ربات The shark IQ: جارو رباتیک Shark IQ با قیمت 450 دلار، در تست‌هایی که توسط کارشناسان ما گرفته شد، حتی پس از 18 بار، نتوانست نقشه خانه را ترسیم کند. (اکثر ربات‌ها برای تکمیل یک نقشه کمتر از سه بار نیاز به اجرا دارند.)

نمایی از جارو رباتیک در کنار حیوانات خانگی، ارزان‌ترین جاروبرقی رباتیک سال 2022

ارزان ترین جاروبرقی رباتیک سال 2022: برای استفاده بهتر از جارو برقی رباتیک چه کنیم؟

جاروبرقی رباتیک (جاروبرقی هوشمند) کار پیچیده‌ای دارد. خانه شما همیشه در حال تغییر است و هیچ جاروبرقی رباتی عالی نخواهد بود. اگر با آن مشکل دارید، موارد زیر را بررسی کنید:

  • تا کاملا مطئنن نشدید که جارو برقی رباتیک نقشه خانه را خوب ترسیم کرده است، در خانه بمانید! خیلی از خانه‌ها، نقاط چالش برانگیز دارند؛ مثلا یک درب عجیب و غریب، ابزارهای روی زمین یا یک فرش ناهموار که آن‌ها را مجبور می‌کند که خودشان را نجات دهند. پیشنهاد می‌شود از قبل، برای رفع این تله‌های، مانند روبان‌ها و تکه‌های ریسمان که مانع حرکت سریع آن می‌شود، اقدام کنید.
  • وای فای خود را بررسی کنید. اگر ربات جاروبرقی مجهز به Wi-Fi دارید، اکثر آن‌ها فقط می‌‌توانند به باند بی‌سیم 2.4 گیگاهرتز متصل شوند. اگر در اتصال با مشکل مواجه هستید، مطمئن شوید که به باند مناسب اتصال دارد.
  • جارو برقی رباتیک نیاز به تعمیر و نگهداری دارند. مانند هر رباتی، به خصوص رباتی که با بدترین قسمت‌های خانه شما در تماس است، باید به طور مرتب از آن مراقبت کنید. پیام‌های خطا ممکن است از شما بخواهد که سطل را در اواسط اجرا خالی کنید، موها را از روی غلتک‌ها کوتاه کنید یا حسگرها را پاک کنید.
  • اگر یک ربات وکیوم نقشه بردار دارید، معمولاً از یک حسگر نوری استفاده می‌کند، به این معنی که برای حرکت به نور کمی نیاز دارد. بنابراین اتاق را خیلی تاریک نکنید تا جارو برقی رباتیک شما از حرکت باز ایستند.

منبع مطلب

نمایی از جارو رباتیک در کنار دیوار،ارزان ترین جارو رباتیک سال 2022

اقای یک سوار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *