ترموستات هوشمند: کاربرد ترموستات هوشمند در خانه هوشمند + عکس

معرفی ترموستات هوشمند + عکس

در سال‌های اخیر با روی کار آمدن  هوشمند سازی، خیلی از افراد برای هوشمندسازی سیستم گرمایش و سرمایش از راه دور، به خرید ترموستات‌ِ هوشمند روی آورده‌اند. قیمت ترموستات هوشمند (Smart Thermostat) با ظاهری زیبا و ویژگی‌های فنی پیشرفته، نسبت به ترموستات‌های معمولی خیلی مقرون بصرفه‌تر و کارآمدتر است.

ترموستات هوشمند (Smart Thermostat) با ظاهری ظریف‌تر و ویژگی‌های فنی پیچیده‌تر

ترموستات هوشمند چیست؟

ترموستات هوشمند، وسیله‌ای است که می‌تواند با اتصال به گوشی هوشمند، تبلت، دستیارهای صوتی هوشمند تنظیمات دما را مطابق دستور شما تنظیم کند. ترموستات‌ِ هوشمند به کاربر این امکان را می‌دهند تا برای تنظیمات دمای دلخواه با برنامه‌ریزی اختصاصی آن را در سیستم‌های اتوماسیون خانگی خود بگنجانند.

به لطف اینترنت اشیاء و رونق گرفتن سیستم هوشمند سازی، می‌توان با مصرف حساب شده‌ی انرژی، در حین داشتن زندگی لوکس و شیک از منابع طبیعی بیشتر حفاظت کرد. یکی از شرایط خوب برای تدارک ساختمان هوشمند مجهز کردن آن به ترموستاتِ هوشمند است.

ترموستات‌ِ هوشمند با ظاهری زیبا و ویژگی‌ فنی کارآمد، وظیفه‌ی تنظیم دما را بدون هدر رفت انرژی به عهده می‌گیرد.

 وظیفه ترموستات هوشمند

قیمت ترموستات هوشمند

آیا ترموستات هوشمند ارزش خرید دارد یا خیر؟ خرید ترموستاتِ هوشمند که با وجود یک وای فای داخلی، به طور خودکار تنظیمات دمای گرمایش و سرمایش را در خانه بهینه‌سازی می‌کند و درضمن، علاوه بر تنظیمات خودکار، در مصرف بهینه انرژی نیز عملکردی عالی دارد، واقعا ارزشمند نیست؟
ترموستات هوشمند بر اساس دریافت داده‌ها، عادات شما را یاد می‌گیرد و با چنین روشی برای صرفه جویی در انرژی قابل تأیید است.
قیمت ترموستاتِ هوشمند بر اساس ویژگی‌های منحصر به فردی که دارد، نسبت به ترموستات‌های معمولی بسیار مقرون بصرفه است.

خرید ترموستات هوشمند

ترموستات‌‌هوشمند، بسته به کاربرد و نظر کاربر، ویژگی‌های مختلفی را پوشش می‌دهد. مثلا ترموستات هوشمند Smart Thermostat Nest Learning، می‌تواند تنظیمات برگزیده‌ی گرمایشی و سرمایشی را بطور خودکار با قابلیت یادگیری زمان حضور و غیاب، ارائه دهد. در وبلاگ اسمارتیک، متنی به منظور برآورد هزینه صفر تا صد هوشمند سازی با بهترین تجهیزات نوشته‌ایم.

ترموستات‌هوشمند دارای ویژگی‌های عیب‌یابی هستند که می‌توانند در صورت بروز مشکل در کانال‌کشی یا سیستم HVAC (برگرفته از Heating ventilation and air condition به معنای گرمایش و تهویه مطبوع) را تشخیص دهند. ترموستاتِ هوشمند زمان انجام تعمیرات را به شما یادآوری کند. مانند زمان تعویض فیلتر. همینطور می‌تواند جزئیاتی در مورد مصرف انرژی به شما ارائه دهد.

(برای تدارک موتورخانه هوشمند به مطلب مورد نظر در وبلاگ اسمارتیک مراجعه کنید.)

ترموستات هوشمند بنابر ویژگی‌های فنی متفاوت، تنظیمات ایده‌آل دما را به نحوه کاملا متعادلی در دست می‌گیرد.

نقش ترموستات‌‌هوشمند در تنظیم دمای مطلوب

فروش ترموستات هوشمند

قابلیت کنترل دمای خانه (گرمایش و سرمایش) از راه دور، یکی از دلایل مهم در افزایش فروش ترموستاتِ هوشمند است. برای مثال، وقتیکه از منزل به سمت ویلای شمال راهی هستید، می‌توانید ترموستات را از همان ابتدای مسیر برای تنظیم دمای مورد نظر، فعال کنید. بمحض اینکه شما به ویلا برسید، دیگر در وسط زمستان نه از آن سرمای استخوان سوز خبری است و نه در وسط تابستان از آن گرمای کلافه کننده!

اما اگر شما دائما در خانه کار می‌کنید، یک ترموستات معمولی با تنظیمات دستی کار شما را راه می‌اندازد. اما اگر دوست دارید که مطابق سنسورهای هوشمند مصرف انرژی کاملا کنترل شده باشد، خرید ترموستات هوشمند بهترین انتخاب است.

فروش ترموستات هوشمند به دلیل تنظیمات خودکار و دسترسی از راه دور مورد استقبال قرار می‌گیرد.

مزایای خرید ترموستات هوشمند

در ادامه این متن می‌خواهیم مزایای خرید ترموستات‌ هوشمند را بیان کنیم، که اصلا ارزش هزینه کردن دارد یا خیر! به عنوان مثال اگر برای خرید ترموستاتِ هوشمند پیشرفته مثل Ecobee4 یا Ecobee SmartThermostat هزینه می‌کنید، که به الکسای داخلی مجهز است، شما نیاز به تهیه اسپیکر اسمارت ندارد و می‌تواند با فرمان صوتی شما، شرایط مطابق دلخواه‌تان فراهم کند!

خرید ترموستات هوشند برای هوشمند سازی ادارات و هوشمند سازی مراکز ورزشی و تفریحی برای جلوگیری از هدر رفت انرژی جزء الزامات است. همینطور می‌توان ترموستات‌ هوشمند را برای تنظیمات دمای بهتر به سنسور مجهز کرد. تا از راه دور فقط با جمع آوری اطلاعات دما را به حالت مطلوب درآورد.

خرید ترموستات هوشمند: با مجهز شدن ترموستاتِ هوشمند به سنسورهای هوشمند، کنترل دمای چندین اتاق، کنترل دمای آب، حالت geofencing برای ردیابی زمان خروج و ورود شما و حالت‌های ایمنی در زمان تعطیلات برای محافظت از لوله‌ها، از ویژگی‌های خوبی است که قیمت ترموستاتِ هوشمند را قابل قبول می‌سازد!

قابلیت ژئوفنسینگ ترموستات هوشمند

اگر ترموستات‌هوشمند به قابلیت ژئوفنسینگ (geofencing) یا حصار جغرافیایی مجهز باشد، می‌تواند حضور و عدم حضور افراد را در خانه تشخصی داده، دمای خانه را با ورود و خروج افراد کم و زیاد کند. مثلا با ورود شما متناسب با دمای فصل، هوا را گرم یا خنک کرده و با ترک شما، سیستم‌ها را غیرفعال کند.

حتما بخوانید:
بهترین شرکت‌های هوشمند سازی در دنیا : معرفی ۲۰ شرکت برتر اتوماسیون‌سازی

(برای هوشمند سازی ساختمان‌ها و اماکن KNX انتخاب مناسبی است.)

از مزایای خرید ترموستاتِ هوشمند، قابلیت عیب‌یابی سیستم گرمایشی و سرمایشی، ایجاد دمای مطبوع مطابق حضور و عدم حضور کاربر و جلوگیری از هدر رفت انرژی است.

مزایای ترموستات‌ هوشمند

طریقه کار ترموستات هوشمند

در اصل طرز کار ترموستات‌هوشمند و ترموستات معمولی مشابه هم است. همان نوار فلزی که با انعطافش به گرما موجب قطع مدار برق شده و سیستم گرمایشی را غیرفعال می‌کند.

اما تفاوت اصلی آن‌ها انعطاف سریعتر و زمانبندی شده‌ی ترموستات‌ِ هوشمند به ترموستاتِ معمولی است. (اگر در صدد هستید که خانه تان را بصورت خاص هوشمند سازی کنید برای برآورد قیمت ترموستاتِ هوشمند و الباقی تجهیزات هوشمند به مطلب لیست قیمت خانه هوشمند مراجعه کنید.)

ترموستات‌ هوشمند طرز کاری مشابه ترموستات‌ِ معمولی دارد و  مهم‌ترین تفاوت آن‌ها در سرعت پاسخگویی است.

نحوه کار با ترموستات هوشمند

تنظیمات ترموستات هوشمند از طریق پروتکل وای فای

البته تفاوت مهم‌تر قابلیت اتصال آن به پروتکل وای فای است. به لطف  پروتکل وای فای، تنظیمات ترموستات را می‌توان از راه دور با استفاده از برنامه تلفن همراه تغییر داد. هنگامیکه یک تنظیم دما را به برنامه وارد می‌کنید، آن تنظیمات از طریق شبکه به ترموستاتِ هوشمند منتقل می‌شود. سپس ترموستات آن سیگنال را به دمنده و سیستم HVAC ارسال می‌کند.

وقتی از اسپیکر هوشمندی مثل Google home استفاده می‌کنید و به آن می‌گویید” خب گوگل، دما را روی 70 درجه تنظیم کن”، گوگل هوم اپ دستور شما را به برنامه همراه ترموستاتِ هوشمند که از طریق اینترنت وای فای به یکدیگر مرتبط هستند، ارسال می‌کند. همه چیز آنقدر سریع اتفاق می‌افتد که شما هرگز متوجه جزئیات دخیلی در تنظیم خانه خود نخواهید شد. خانه هوشمند وایرلس  یک نمونه‌ی عالی از هوشمند سازی است.

طرز کار سیستم ترموستاتِ هوشمند مشابه ترموستاتِ معمولی است. اما اصل کار برمی‌گردد به اینترنت اشیاء و قدرت پاسخگویی سریع سیستم به دستور کاربر! همین پاسخگویی سریع دلیل تفاوت قیمت ترموستات هوشمند با ترموستاتِ معمولی است.

به لطف پروتکل وای فای، می‌توان تنظیمات ترموستات را از راه دور توسط برنامه تلفن همراه تغییر داد.

صرفه جویی در هزینه‌ها با ترموستات هوشمند

ترموستات‌‌هوشمند فقط با خنک کردن و یا گرم کردن مطبوع محیط، در هزینه و مصرف انرژی صرفه جویی می‌کند. ترموستات‌ِ هوشمند برای ایجاد دمای مطلوب از تکنیک‌های مختلف مثل موارد زیر استفاده می‌کند:

 • قدرت یادگیری
 • زمان‌بندی
 • حصار جغرافیایی (ژئوفنسینگ)
 • تشخیص مشکلات سیستم
 • یادآوری زمان تعمیر و تعویض

با این روش، سیستم HVAC کارآمدتر و با کمترین مصرف انرژی و پول فعالیت خود را انجام می‌دهد. سنسورهای اتاق، می‌توانند با گرم کردن و خنک کردن مناطق خاص با دقت بیشتری مصرف انرژی را به حداقل برسانند. (مثلا بجای گرم کردن منطقه‌ی جلوی درب و پنجره‌ها، گرم نگه داشتن جلوی تلویزیون و اطراف تخت خواب را انجام می‌دهد.)

نصب ترموستاتِ هوشمند در فضاهای بزرگ که گرم کردن آن خیلی انرژی می‌برد بسیار مناسب است. مثلا برای هوشمند سازی ویلا و هوشمند سازی هتل جزء موارد ضروری است. فروش ترموستاتِ هوشمند برای هوشمند سازی ویلا و هتل بسیار پر رونق است.

ترموستات هوشمند با روش‌هایی مثل زمانبندی یادگیری زمان خالی و پرشدن خانه، تشخیص مشکلات سیستم و خیلی از موارد دیگر، همه جوره به دنبال راهی برای حداقل مصرف انرژی و ایجاد دمای مطلوب است.

ترموستات هوشمند با اندازه‌گیری دما و حصار جغرافیایی از هدر رفت انرژی جلوگیری می‌کند

تفاوت بین ترموستات هوشمند و ترموستات برنامه ریزی

همانطور که از نام  ترموستات برنامه‌ریزی می‌توان تشخیص داد، قابلیت این را دارد که به کاربر اجازه دهد تا برنامه‌ای را برای آن تنظیم کند.

اما ترموستات هوشمند یک پله بالاتر است از آن است، چون با متنصل شدن به اینترنت و اطلاع از  پایگاه هواشناسی وضعیت دمای خانه را پیش از آنکه شما اقدام کنید، انجام می‌دهد.

مثل تغییرات خنکی در شب و گرما در روز، سیستم هوشمند برای داشتن دمای مطبوع دائما در حال تغییر دما است. برای تدارک خانه هوشمند محصولات Iluxus را نیز بررسی کنید.

خرید ترموستات هوشمند: ترموستاتِ هوشمند این توانایی را دارد که با ارتباط به پایگاه هواشناسی دمای مطلوب خانه را خیلی زودتر از اقدام کاربر، فراهم کند.

ترموستات هوشمند با قابلیت ارتباط به پایگاه هواشناسی می‌تواند پیش از برنامه‌ریزی دستی هوای مطلوب را در خانه ایجاد کند

شرایط نصب ترموستات هوشمند

اکثر خانه‌های مدرن به سیستم تهویه HVAC مجهز هستند. آن‌ها را می‌توان با نصب ترموستات‌ِ هوشمند ارتقاء داد، اما به شرط اینکه به وای فای متصل باشند. با توجه به اینکه انواع تنظیمات گرمایش و سرمایش وجود دارد، عاقلانه‌ آن است که پیش از خرید ترموستات‌ هوشمند، سازگاری سیستم مطبوع سازی محیط خود را بررسی کنیم. تحت این شرایط دیگر شما مجهز به یک سیستم تهویه هوشمند شده‌اید.

حتما بخوانید:
معرفی خانه هوشمند TIS + عکس

یک ترموستات‌ِ هوشمند با هماهنگ کردن خود با حضور و غیاب شما، در ایجاد دمای مطبوع و همینطور به حداقل رساندن مصرف انرژی همه جوره برای شما سود دارد. طبق تحقیقات انجام شده، ترموستات Google Nest با بهترین برنامه یادگیری، بهترین ترموستات هوشمند در جهان است. نصب آسان و طراحی جالب و کاربردی آن را در میان سایر محصولات شاخص کرده است.

برای نصب ترموستات هوشمند حتما نیازی نیست که خانه کاملا هوشمند باشد، با نصب ترموستاتِ هوشمند می‌توان  سیستم گرمایشی و سرمایشی را با کمی تغییر، به یک سیستم هوشمند ارتقاء داد.

 با نصب ترموستات هوشمند می‌توان  سیستم گرمایشی و سرمایشی را با کمی تغییر، به یک سیستم هوشمند تبدیل کرد

سازگاری ترموستات هوشمند با پروتکل خانه هوشمند

ترموستات‌‌ هوشمند معمولا استاندارد جهانی ندارند، بنابراین امکان اینکه از سیستم تهویه هوشمند شما پشتیبانی نکنند زیاد است. برای اطمینان از این مطلب، توصیه می‌شود که پیش از خرید از سازگاری آن‌ها با سایر تجهیزات هوشمند در ساختمان، اطمینان حاصل کنید.

خرید ترموستات‌ِ هوشمند در صورت سازگاری با پروتکل استاندارد خانه هوشمند (پروتکل Z-Wave و پروتکل Zigbee‌) ایده‌آل‌ترین است چون نقش خوبی در پیکر بندی سیستم هوشمند سازی دارد.

ترموستات‌ هوشمند و سازگاری با پروتکل خانه هوشمند

ترموستات هوشمند و قابلیت دریافت اطلاعات سنسورها

برای اینکه همه جوره دمای خانه را تحت کنترل داشته باشید، سنسورهای کوچک دما را که راه دور کار می‌کنند را در مناطقی از خانه نصب کنید. با نصب سنسور اطلاعات دمای نقاط مختلف به ترموستات می‌رسد و برای ایجاد دمای مطلوب اقدام می‌کند.

در ترموستاتِ معمولی برای اینکه تنظیمات دما مطابق میل‌تان باشد باید از نزدیک آن کار انجام شود ولی در ترموستاتِ هوشمند با اطلاع رسانی سنسورها این کار به راحتی انجام می‌شود. (برای آشنایی با انواع پروتکل های خانه هوشمند این مطلب را از دست ندهید.)

خرید ترموستات هوشمند مجهز به سنسورهای مناسبی که در مناطق مختلف در خانه کارگذاشته می‌شود، دمای خانه را کنترل می‌کند.

کنترل دمای خانه توسط ترموستات هوشمند

قابلیت کنترل ترموستات هوشمند از راه دور

ترموستات هوشمند با یک برنامه اختصاصی در تلفن هوشمند راه‌اندازی می‌شوند. اما اکثر آن‌ها را می‌توان از طریق google Assistant ،‌Apple HomeKit و یا Amazon Alexa نیز تحت کنترل قرار داد.  تحت این شرایط می‌توان گزارش هفتگی میزان مصرف انرژی را نیز از ترموستات بخواهید.

اگر درصدد هوشمند کردن خانه و یا شرکت خود هستید، برای خرید لوازم خانه هوشمند با بالاترین میزان تخفیف اسمارتیک را فراموش نکنید.

برای خرید ترموستات‌هوشمند مدل‌هایی را انتخاب کنید که از طریق گوشی همراه یا از طریق پروتکل‌های هوشمندسازی تحت کنترل و مانیتورینگ کاربر باشد.

قابلیت کنترل ترموستات‌ هوشمند با گوشی همراه

فعال بودن موقعیت جغرافیایی برای استفاده از ترموستات هوشمند

برای به حداکثر رساندن بهره‌وری از انرژی، موقعیت جغرافیایی را فعال کنید. با این شرایط به ترموستات اجازه می‌دهید که وقتی در خانه نیستید، تهویه را خاموش و با حضور شما تهویه را روشن کند. قابلیت موقعیت جغرافیایی در ترموستات درست مثل تنظیم ساعت بر روی گوشی هوشمند است که با تغییر فصل درست در زمان مناسب ساعت را به جلو یا عقب می‌برد! (برای برآورد قیمت محصولات وایرلس خانه هوشمند به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

ترموستاتِ هوشمند باید هر لحظه دما را رصد کند، تا بصورت خودکار تنظیمات دما را بدون هیچ دستوری اجرا کند.

ترموستات هوشمند باید هر لحظه دما را رصد کند، تا بصورت خودکار تنظیمات دما را بدون هیچ دستوری اجرا کند.

بهترین ترموستات‌ هوشمند: 1. Google Nest Learning Thermostat

ترموستات هوشمند Google Nest با وجود نمایشگر بزرگ و واضح و همینطور سازگاری بالا با سیستم‌های HVAC بهترین نوع ترموستات برای هوشمند سازی ساختمان‌ها است.

ترموستات‌ِ هوشمند Google Nest Learning Thermostat (نسل سوم)، با قابلیت تشخیص حضور و غیاب افراد برای خاموش و روشن کردن سیستم تهویه، برنامه بهینه سازی انرژی را به خوبی در دست می‌گیرد.

بنابراین بدون اینکه نیاز به برنامه‌ریزی دستی داشته باشد، تهویه مطبوع را برای شما به ارمغان می‌آورد. برای آشنایی بیشتر با تیم اسمارتیک نگاهی به متن هوشمند سازی ساختمان اصفهان بیاندازید.

قیمت ترموستات‌ِ هوشند Nest بخاطر سازگاری بالا با سیستم تهویه HVAC اگرچه جزو پرطرفدارترین‌ها است، اما بخاطر سیم‌کشی قیمت بالایی دارد.

ترموستات‌ هوشمند Nest

نقاط قوت ترموستات‌ هوشمند Google Nest Learning Thermostat

 • نصب آسان
 • سازگاری با اکثر سیستم های هوشمند تهویه است
 • سخت افزار بسیار زیبا با چرخ کنترل لمسی
 • صفحه نمایش زیبا که به عنوان ساعت زمان یا نمایش آب و هوا به خوبی عمل می‌کند
 • تنوع ترموستاتِ هوشمند Nest در هفت مدل مختلف برای تطبیق با دکوراسیون داخلی
حتما بخوانید:
روشنایی هوشمند

ویژگی‌های خوب ترموستات‌ هوشمند Google Nest Learning Thermostat

نقاط ضعف ترموستات هوشمند Google Nest Learning Thermostat

 • برای ارتقاء سیستم تهویه با ترموستاتِ هوشمند Nest نیازمند سیم کشی هستید که ممکن است برای صاحبخانه‌های چالش برانگیز باشد.

برای نصب ترموستات هوشمند Google Nest Learning Thermostat نیاز به سیم کشی است.

بهترین ترموستات هوشمند: 2. Ecobee SmartTheromstat With Voice Control

ترموستات‌ هوشمند Ecobee با حسگرهای هوشمند، یک صفحه نمایشگر لمسی شیشه‌ای براق و یک اسپیکر داخلی هوشمند، یک ترموستات همه چیز تمام است. این ترموستات هوشمند با اکثر پلتفرم‌های خانه هوشمند، مثل Apple HomeKit و Amazon Alexa کار می‌کند.

قیمت ترموستات‌ هوشمند Ecobee با سنسورهای دما که از راه دور کار می‌کنند، گران است. با ترموستات مجهز به سنسورهای دما، می‌توان دما اتاق‌ها را  از لحاظ گرما و سرما، تحت کنترل قرار داد. ردیاب‌های دما، دمای مطلوب را حتی برای فضاهایی که خارج از محل نصب ترموستات هستند نیز فراهم می‌کند.

(برای برآورد قیمت هوشمند سازی ساختمان با محصولات HDL متن مورد نظر را از دست ندهید.)

با ترموستات‌ِ هوشمند Ecobee با یک فرمان صوتی ساده الکسا، همراه با تنظیم گرما و تهویه هوا، می‌توان موسیقی پخش کرد، اخبار مخابره کرد، چراغ‌ها هوشمند خانه را تحت کنترل قرار داد.

با ترموستات‌ هوشمند Ecobee با یک فرمان صوتی ساده الکسا، قابلیت تنظیم دما را دارد.

نقاط قوت ترموستات هوشمند Ecobee

 • از آنجایی که به الکسا داخلی مجهز است، نیاز به اسپیکر جداگانه نخواهید داشت.
 • سازگار با Google Assistant، Apple HomeKit و Siri، البته با استفاده از اسپیکر جداگانه.

ویژگی های مثبت ترموستات هوشمند Ecobee

نقاط ضعف ترموستات‌ هوشمند Ecobee

 • قابلیت تنظیم برنامه‌ریزی اتوماتیک (همانند ترموستات‌ِ هوشمند Nest) را ندارد.

ترموستات هوشمند Ecobee قابلیت برنامه‌ریزی ندارد.

بهترین ترموستات هوشمند مقرون بصرفه: 3. Honeywell Home T5 Smart Thermostat

ترموستات‌ِ هوشمند Honeywell به عنوان یک ترموستات ارزان قیمت و کاردرست در دنیا معروف است. ترموستاتِ هوشمند Honeywell بطور خودکار قابلیت زمانبندی سفارش را ندارد و استفاده از آن به آسانی استفاده از سایر گزینه‌ها نیست، اما خوب کار می‌کند. قیمت ترموستات‌ِ هوشمند Honeywell نسبت به سایر مدل‌ها ارزان‌تر است.

ترموستات‌ِ هوشمند Honeywell Home T5 قیمت مقرون بصرفه‌ای دارد و ویژگی‌های مهمی را که ما از یک ترموستات‌ِ هوشمند داریم، تا حد زیادی برآورده می‌کند.

این مدل ترموستاتِ هوشمند ارزان‌ قیمت اگرچه قادر نیست که زمان رفت و امد شما را درک کند، و یا بصورت خودکار برای تهویه هوشمند اختصاصی برنامه‌ریزی کند، ولی در عوض، ژئوفنسینگ آن خیلی دقیق کار می‌کند و تعامل خوبی با سایر دستگاه‌های هوشمند خانه مثل: روشنایی هوشمند دارد.

قیمت ترموستات هوشمند Honeywell با ویژگی‌های فنی پیشرفته و مناسب برای هوشمند سازی ساختمان جزو مقرون بصرفه‌ترین‌ها است.

ترموستات هوشمند Honeywell با ویژگی‌های فنی بالا قیمت مقرون بصرفه‌ای دارد.

نقاط قوت ترموستات‌ هوشمند Honeywell Home T5

 • سازگاری عالی با پروتکل‌های رسمی هوشمند سازی خانه Apple homekit ،‌Siri ،‌Google Assistant و Amazon Alexa

 قابلیت های خوب ترموستات‌ هوشمند Honeywell Home T5

نقاط ضعف ترموستاتِ هوشمند Honeywell Home T5

 • عدم برنامه‌ریزی خودکار برای تنظیم دمای مطبوع

 ترموستات هوشمند Honeywell Home T5 قابلیت برنامه ریزی خودکار را ندارد.

بهترین ترموستات‌ هوشمند: 4. Mysa Smart Thermostat

ترموستات‌ِ هوشمند Mysa Smart Thermostat یک گزینه گرانقیمت اما عملا برای کنترل هوشمند بخاری‌های برقی عالی است. اگرچه قیمت ترموستات هوشمند mysa Smart Theromsotat گران است اما در عوض از برنامه‌ریزی دقیقی برای در نظر گرفتن حصار جغرافیای و حالت هوشمند سازگار با محیط زیست، صرفه جویی در هزینه و همینطور مصرف حداقلی انرژی استفاده می‌کند.

با نصب Mysa Smart Thermostat مصرف انرژی خیلی کم هزینه‌تر از آنچه فکر می‌کنید خواهد شد. این ترموستات‌ِ هوشمند، با منابع گرمایشی الکتریکی 110 ولت کار می‌کند. (برای آشنایی با یکی از پروتکل‌های استاندارد هوشمند سازی DALI  به وبلاگ اسمارتیک مراجعه کنید.)

قیمت ترموستات‌ِ هوشمند Mysa گران است اما بخاطر طراحی جالب و مدرن و همینطور دقت بالا در برنامه‌ریزی و قدرت یادگیری، طرفداران زیادی دارد.

ترموستات‌ هوشمند Mysa

نقاط قوت ترموستات هوشمند Mysa Smart Thermostat

 • ترموستات‌ِ هوشمند Mysa به هاب جداگانه‌ای نیاز ندارد
 • با انواع مختلف پروتکل‌های استاندارد سازگار است
 • موقعیت جغرافیایی و هوش مصنوعی در کنار برنامه ریزی دقیق، ایجا فضای مطبوع خانه را تضمین می‌کند

(مطالعه مطلب پروتکل های اینترنت اشیا را از دست ندهید.)

ویژگی های خوب ترموستات هوشمند Mysa Smart Thermostat

نقاط ضعف ترموستات‌ِ هوشمند Mysa Smart Thermostat

 • قیمت بالا

نکات منفی ترموستات‌ هوشمند Mysa Smart Thermostat

منبع مطلب

اقای یک سوار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *