خانه هوشمند Eelectron: معرفی تجهیزات خانه هوشمند ای الکترون + عکس

خانه هوشمند Eelectron

خانه هوشمند، عبارت آشنایی در دنیای مدرن امروزی است که با پیشرفت تکنولوژی میسر شده است. هوشمند سازی خانه‌ها زندگی را به سمت راحتی و آسایش بیشتر برده است و مهم‌تر از همه با صرفه‌جویی در مصرف انرژی و همینطور هزینه‌های مرتبط با آن همراه است. در این مطلب اسمارتیک تصمیم داریم به معرفی خانه هوشمند Eelectron بپردازیم تا با تجهیزات و ویژگی‌های آنها بیشتر آشنا شوید.

معرفی شرکت خانه هوشمند Eelectron

شرکت الکترون بیش از 25 سال در زمینه‌ی تولید سیستم‌های اتوماسیون خانه استاندارد و همینطور راه‌حل اتوماسیون ساختمان فعالیت کرده است. این شرکت با تمرکز قوی بر طراحی، تکنولوژی و راحتی تلاش کرده است راه‌حل‌هایی هوشمند برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی ارائه دهد.

شرکت Eelectron در زمینه‌ی توسعه‌ی سیستم‌های خانگی و اتوماسیون ساختمان مبتنی بر پروتکل KNX پیشرو است و راه‌حل‌های هوشمند با ویژگی صرفه‌جویی در مصرف انرژی تولید می‌کند. همه‌ی محصولات در ایتالیا تولید می‌شود و کیفیت محصولات برای تمام کاربردهای مسکونی، هتل و ساختمان بسیار بالا است.

محصولات خانه هوشمند Electron به سراسر دنیا صادر می‌شود و به خاطر کیفیت بالایی که دارند، مورد توجه زیادی قرار می‌گیرند.

(در مورد کاربرد هوش مصنوعی در هوشمند سازی خانه مطالعه کنید.)

شرکت هوشمند سازی Eelectron

محصولات خانه هوشمند Eelectron

محصولات خانه هوشمند الکترون در زمینه‌ی اتوماسیون هتل و ایجاد هتل هوشمند، هوشمند سازی خانه و اتوماسیون ساختمان است. این شرکت ایتالیایی تلاش کرده است در تمامی محصولات هوشمند سازی خود جنبه‌هایی مانند طراحی پیشرفته و جنبه‌های زیبایی‌شناسی را با توسعه‌ی دستگاه‌های بسیار نوآورانه و سازگار با پروتکل KNX ارائه دهد که مطابق با استانداردهای کیفیت بین‌المللی باشد.

طیف تجهیزات هوشمند سازی Eelectron بسیار گسترده است و شامل محصولاتی مانند سیستم‌های روشنایی هوشمند، سنسور حرکتی، سیستم کنترل و نظارت هوشمند، سیستم کنترل دسترسی، کنترل دما و غیره می‌شود.

(با خانه هوشمند Tuya آشنا شوید.)

محصولات خانه هوشمند Eelectron

تجهیزات خانه هوشمند Eelectron: سوئیچ و سوکت برای اتوماسیون خانه

سوئیچ KNX خازنی 9025 – سری لاین

این سوئیچ‌های KNX شامل دکمه‌های 4، 8 و 10 کاناله هستند که هر کدام را می‌توان برای انجام دستورات مختلفی مانند روشن و خاموش کردن روشنایی، بستن پرده‌ها، فراخوانی صحنه و غیره پیکربندی کرد. این دستگاه شامل یک کنترل‌کننده‌ی دمای اتاق 2 مرحله‌ای یکپارچه برای کنترل تجهیزات گرمایشی و سرمایش هوشمند، شیرها، فن‌کوئل‌های 2 و 4 لوله‌ای و غیره است.

سوئیچ خانه هوشمند Eelectron مدل 9025 مجهز به یک سنسور داخلی دما و یک کانکتور 2 قطبی قابل‌تنظیم به عنوان ورودی دیجیتال یا آنالوگ نیز هست. می‌توان یک پروب دمای NTC اضافی را برای انجام اندازه‌گیری مستقیم دما به آن متصل کرد. سوئیچ‌های طیف 9025 دارای یک نوار نوری RGB در قسمت جلویی هستند تا بازخوردها و یا سایر موارد در باس KNX را نمایش دهد.

این دستگاه خانه هوشمند Eelectron با استانداردهای آلمانی، ایتالیایی، بریتانیایی و غیره مطابقت دارد و بعلاوه مجهز به یک رابط ارتباطی KNX نیز هست.

(در مورد اینترنت اشیا در پزشکی بیشتر بدانید.)

سوئیچ و سوکت خانه هوشمند Eelectron

سوئیچ کنترل دما و رطوبت 9025

سنسور محیطی HC06A01KNX دستگاهی از سری 9025 است که روی دیوار نصب می‌شود و دارای شیشه‌ای سفید یا مشکی است. این دستگاه سنسورهای رطوبت و دما را ادغام می‌کند. این سوئیچ دما و رطوبت همچنین مجهز به یک کانکتور دو طرفه در قسمت جلویی است که می‌تواند به عنوان ورودی دیجیتال یا آنالوگ پیکربندی شود. درواقع می‌توان برای اندازه‌گیری ثانوی دما، یک پروب NTC به دستگاه متصل کرد.

این سوئیچ شامل دو ترموستات دومرحله‌ای برای کنترل دو محیط مختلف است که هر دو دارای یک کنترلر PI یکپارچه برای تجهیزات گرمایشی و سرمایشی، شیرها، شیرهای 6 طرفه و فن‌کوئل‌های 2 و 4 لوله‌ای هستند. سنسور رطوبت این سوئیچ خانه هوشمند Eelectron خوانش رطوبت نسبی در محیط را مدیریت می‌کند و رطوبت آستانه را با دستگاه‌های رطوبت‌ساز یا رطوبت‌زدا ایجاد می‌کند.

این دستگاه خانه هوشمند Eelectron دارای 6 کلید خازنی برای مدیریت دستورات روشن و خاموش، دیمر، شاتر و پرده، کنترل ترموستات و غیره است. این سنسور همچنین دارای یک چراغ LED RGB در قسمت جلو برای نمایش وضعیت دما، رطوبت و گاز Co2 یا سایر مقادیر موجود در باس KNX است.

(در مورد تفاوت خانه هوشمند و خانه معمولی مطالعه کنید.)

مینی‌پد KNX الکتا

طیف دکمه‌ای مینی‌پد الکتا (Eelecta) دستگاه‌های KNX به دو مدل مختلف 4 و 8 کاناله تقسیم می‌شود و در رنگ‌های سفید یا مشکی مات وجود دارد. این محصول دارای 4 یا 8 دکمه فشاری است که می‌توان آنها را برای مدیریت سیستم روشنایی، دیمرها، شاترها و غیره پیکربندی کرد. بعلاوه چراغ‌های LED در قسمت جلویی این سوئیچ وجود دارد. هر LED به طور جداگانه قابل پیکربندی توسط ورژن‌های ETS و MB80 دارای سنسور دما است که می‌تواند به عنوان ترموستات اتاق پیکربندی شود.

سیستم‌های نظارتی خانه هوشمند KNX Eelectron بر پروتکل هوشمند سازی KNX توسعه یافته‌اند و سیستم‌های اتوماسیون خانگی سفارشی هوشمند برای صرفه‌جویی در انرژی در ساختمان‌ها هستند.

(با ارزان ترین جاروبرقی های رباتیک آشنا شوید.)

حتما بخوانید:
فرودگاه هوشمند: تجهیزات هوشمند سازی فرودگاه + عکس

سوئیچ هوشمند الکترون

سوئیچ KNX خانه هوشمند Eelectron مدل 3025

سوئیچ SB40AxxKNX خانه هوشمند Eelectron یک دکمه فشاری لمسی 4 کاناله‌ی KNX است که می‌توان آن را برای مدیریت دستورات روشن و خاموش کردن، دیمر، شاتر، فراخوانی و کنترل صحنه و غیره پیکربندی کرد. این دستگاه دارای یک کنترل‌کننده‌ی دمای اتاق 2 مرحله‌ای یکپارچه PI است تا تجهیزات سرمایشی و گرمایشی، شیرها و فن‌کوئل‌های 2 و 4 لوله و غیره را کنترل کند.

این دستگاه دارای یک اتصال دو قطبی قابل‌پیکربندی به عنوان ورودی دیجیتال یا آنالوگ است که می‌توان پروب دمای NTC را برای اندازه‌گیری مستقیم دما به آن متصل کرد.

(با بهترین دوربین های مدار بسته خانه هوشمند آشنا شوید.)

تجهیزات خانه هوشمند Eelectron: سنسورهای هوا و انرژی‌سنج

انرژی‌سنج‌های دیجیتال خانه هوشمند Eelectron در انواع تک‌فاز و سه فاز ارائه می‌شوند. دستگاه PM10E02IRE (انرژی‌سنج دیجیتال تک‌فاز)، همه‌ی عملکردهای اندازه‌گیری لازم برای نظارت بر تاسیسات الکتریکی تک‌فاز را یکپارچه می‌کند.

انرژی‌سنج مدل PM30E01IRE همه‌ی اقدامات مربوطه برای ارزیابی شبکه‌ی الکتریکی را ارائه می‌دهد؛ مواردی از جمله I، U، PF، F، THD%، توان (نمایش برای هر فاز و 3 فاز) و انرژی‌های فعال/واکنشی و وارداتی/صادراتی.

ایستگاه هواشناسی KNX خانه هوشمند Eelectron

این ایستگاه برای اندازه‌گیری و ارزیابی داده‌های آب و هوا از جمله سرعت باد، جهت باد، بارش باران، روشنایی، تابش، دما، رطوبت نسبی هوا و فشار هوا کاربرد دارد. از ویژگی‌های این محصول می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نصب در بیرون ساختمان؛ ترجیحا در پشت بام یا نمای ساختمان
 • عملکرد بدون نیاز به منبع تغذیه‌ی اضافی
 • گیرنده‌ی داخلی GPS/GLONASS برای موقعیت‌یابی خودکار
 • محاسبه‌ی داده‌های دیگر مرتبط با آب و هوا مانند رطوبت مطلق هوا، دمای سرد و راحتی
 • عملکرد کنترل سایه
 • واحد کوپلینگ باس KNX یکپارچه
 • جمع‌آوری داده‌های اندازه‌گیری و نظارت بر ارزش حدی
 • ماژول‌های منطقی نرم‌افزار برای پیوند رویدادها
 • گرمایش یکپارچه

دستگاه‌های سنسور هوای خانه هوشمند Eelectron بر اساس پروتکل هوشمند سازی KNX توسعه یافته‌اند و سیستم‌های هوشمندی برای اتوماسیون خانه و صرفه‌جویی در مصرف انرژی ساختمان‌ها هستند.

(با بهترین ترموستات هوشمند آشنا شوید.)

سنسورهای خانه هوشمند Eelectron

تجهیزات خانه هوشمند Eelectron: اینترفیس یا رابط و اجزای سیستم

ماژول نظارت KNX

ماژول LM00B01KNX امکان نظارت بر وضعیت دستگاه‌های متصل به یک خط باس را می‌دهد. بعلاوه می‌توان حالت اطلاع رسانی عملکرد صحیح دستگاه از طریق یک شی ارتباطی را نیز فعال کرد. 256 بلوک نظارتی وجود دارد که از طریق آنها 3 عملکرد اصلی را می‌توان به صورت جداگانه یا در ترکیب‌های مختلف فعال کرد: حالت زنده، آلارم و هشدار.

 • تا زمانی که دستگاه نظارت شده در باس فعال است، عملکرد On Line پیامی را در باس ارسال می‌کند.
 • زمانی که دستگاه نظارت‌شده برای مدتی بیش از زمان نظارت پیام ارسال نکند، عملکرد Alarm یک پیام آلارم ارسال می‌کند.
 • از عملکرد هشدار می‌توان برای درخواست دستگاه نظارت‌شده استفاده کرد.

از الگوریتم‌های از پیش‌تعیین شده می‌توان برای کنترل متناسب دما و رطوبت و غیره استفاده کرد. برای امنیت بیشتر نیز می‌توان دو ماژول LM00B01KNX را در یک خط باس نصب کرد و انها را به صورت اولیه و ثانویه پیکربندی کرد. زمانی که دستگاه اصلی از سرویس خارج شود، دستگاه ثانوی کنترل خط را در دست می‌گیرد.

(برای تدارک ویلا هوشمند به صفحه مورد نظر مراجعه کنید.)

ماژول و اینترفیس Eelectron

منبع تغذیه‌ی خانه هوشمند Eelectron

این دستگاه منبع تغذیه برای تولید ولتاژ باس در خطی با جریان 640 میلی‌آمپر یا 1280 میلی‌آمپر است و از چوک یکپارچه برای جدا کردن ولتاژ منبع تغذیه از باس استفاده می‌کند.

 • اتصال با ترمینال‌های پیچی
 • نصب بر روی ریل DIN EN 50022
 • اتصال باس از طریق ترمینال باس

اجزای سیستم و رابط‌های خانه هوشمند Eelectron، بر اساس پروتکل KNX توسعه یافته‌اند و برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی در اتوماسیون ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

(با مزایای خانه هوشمند آشنا شوید.)

کوپلر خط KNX

این دستگاه خانه هوشمند Eelectron دارای طراحی جمع‌وجور و کوچکی است و بخش باس KNX (برای مثال یک خط KNX با یک منطقه‌ی KNX) را به هم متصل می‌کند. این دستگاه هوشمند سازی و اتوماسیون ساختمان دارای یک جدول فیلتر (8 هزار بایت) است و ایروله‌ی گالوانیکی بین خطوط را تضمین می‌کند.

کوپلر خط KNX خانه هوشمند Eelectron

رابط IP ایمن KNX

این اینترفیس IN00S01IPI یک رابط فشرده است که از آن برای اتصال رایانه‌ی شخصی به شبکه‌ی KNX استفاده می‌شود. اتصال از طریق LAN یا IP انجام می‌شود. برق از طریق باس KNX تامین می‌شود. آدرس IP را می‌توان به ترتیب توسط یک سرور DHCP یا با پیکربندی دستی به دست آورد. این دستگاه مطابق با مشخصات KNXnet/IP با استفاده از هسته، مدیریت دستگاه و بخش تونل‌زنی کار می‌کند.

این دستگاه خانه هوشمند Eelectron از امنیت KNX پشتیبانی می‌کند که می‌تواند در ETS آن را فعال کرد. امنیت KNX از دسترسی رابط غیرمجاز جلوگیری می‌کند.

(در مورد کنترل پنل هوشمند بیشتر بدانید.)

حتما بخوانید:
پروتکل BACnet: معرفی شبکه‌ی اتوماسیون و کنترل ساختمان BACnet

تجهیزات خانه هوشمند Eelectron: سیستم‌های نظارت KNX

پنل لمسی IP 5 اینچی و 8 اینچی

پنل های لمسی IP Horizone، پنل لمسی مبتنی بر اندروید KNX با صفحه نمایش 5 اینچی و 8 اینچی رنگی هستند که می‌توان برنامه‌های شخص ثالث را برای یکپارچه‌سازی سیستم‌های مختلف روی آنها نصب کرد.

سیستم‌های نظارت KNX هوشمند Eelectron

نشان مجازی – وب‌سرور HORIZONE

نشان مجازی یا Virtual Badge یک سیستم کنترل دسترسی نوآورانه و جدید است که امکان بازکردن قفل درب‌ها را با گوشی هوشمند و بدون نیاز به کلید یا کارت خوان به صورت فیزیکی در جلوی هر درب می‌دهد. مدیریت مجوز کاربران و ارسال کلیدهای دسترسی مجازی کاملا از طریق برنامه هم به صورت محلی و هم از راه دور امکان‌پذیر است و بنابراین برای سازه‌های بدون مراقبت می‌تواند کاملا ایده‌آل باشد.

وب سرور و مینی وب‌سرور HORIZONE

HORIZONE یک وب‌سرور اختصاصی است که برای نظارت و مانیتور سیستم‌های اتوماسیون خانه و ساختمان طراحی شده است. این دستگاه بر اساس استاندارد سرور KNX و مناسب باری ادغام با استاندارد هوشمند سازی Modbus است.

وب سرور و مینی وب‌سرور HORIZONE با سیستم عامل‌های Mac OS X، مایکروسافت ویندوز، اپل iOS و اندروید گوگل سازگار است و پیکربندی و استفاده از آن مستقیما از طریق رابط وب انجام می‌شود که از طریق محبوب‌ترین مرورگرهای موجود در بازار از هر دستگاهی قابل دسترسی است. کاربر همچنین می‌تواند از برنامه رایگان موجود در فروشگاه‌های اپل و اندروید استفاده کنند.

وب سرور و مینی وب‌سرور HORIZONE هوشمند Eelectron:

تجهیزات خانه هوشمند Eelectron: سیستم‌های کنترل دسترسی KNX

صفحه کلید عددی KNX 9025

این صفحه کلید عددی 9025 KNX که به مدیریت کنترل دسترسی اختصاص داده شده است، متشکل از دکمه‌های خازنی ده کاناله است. این محصول را می‌توان با روکش‌های شیشه‌ای سفید یا مشکی تهیه کرد که اعداد صفر تا 9 را نشان می‌دهد و می‌توان از قابلیت نور پس‌زمینه‌ی آن نیز استفاده کرد. دستگاه شامل یک کنترل‌کننده دمای اتاق 2 مرحله‌ای با PI یکپارچه برای کنترل تجهیزات گرمایشی و سرمایشی، شیرها، فن‌کوئل‌های 2  4 لوله‌ای و غیره است.

دستگاه دارای یک سنسور دمای داخلی و یک کانکتور 2 قطبی قابل‌تنظیم به عنوان ورودی دیجیتال یا آنالوگ است و می‌توان یک پروب دمای NTC نیز برای اندازه‌گیری مستقیم دما متصل کرد. نوار LED RGB در جلوی صفحه نمایش برای تشخیص بهتر صفحه کلید وجود دارد و رنگ‌های مختلف قابل‌تنظیم را برای گزارش وضعیت یا ناهنجاری‌ها نشان می‌دهد.

صفحه کلید عددی خانه هوشمند Eelectron دارای یک زنگ هشدار داخلی است که می‌توان آن را فعال یا غیرفعال کرد.

(از مطلبی که در مورد تفاوت خانه هوشمند و اتوماسیون ساختمان نوشته‌ایم، بازدید کنید.)

سیستم کنترل دسترسی خانه هوشمند Eelectron

صفحه کلید عددی KNX برای محیط بیرونی

اکسس کنترل هوشمند مناسب برای نصب در فضای بیرونی از تمام جهات مشابه با صفحه کلیدهایی است که در محیط داخلی نصب می‌شود. با این حال این دستگاه برای تطابق با محیط بیرونی دارای ویژگی‌هایی از جمله موارد زیر است:

 • دارای سطح حفاظتی IP54
 • مقاوم در برابر پاشش آب از تمام جهات
 • محافظت شده در برابر ورود محدود گرد و غبار

خوانشگر ترانسپوندر KNX

این محصول برای نصب با روکش‌های شیشه‌ای طراحی شده است که می‌توان آن را سفارشی‌سازی کرد. بخش بالایی شیشه دارای نور پس‌زمینه برای روشن کردن شماره‌ی اتاق یا لوگو است. در بخش پایینی یک دکمه (معمولا با عملکرد زنگ) و 2 عدد LED برای نمایش حالت‌های MUR و DND وجود دارد.

ترانسپورتر با قرار دادن آن در برابر خوانش‌گر، حداکثر در فاصله‌ی 30 میلی‌متری خوانده می‌شود. رنگ خوانشگر RGB LED نشان می‌دهد که کارت شناسایی شده و رنگ‌های قابل‌تنظیم متفاوت برای گزارش وضعیت یا ناهنجاری‌ها است:

 • کارت تشخیص داده شده: رنگ پیش‌فرض سبز
 • کد سیستم نادرست: رنگ پیش‌فرض نارنجی
 • کارت ID شناسایی نشده: رنگ پیش‌فرض قرمز
 • تاریخ اشتباه کارت (اعتبار منقضی‌شده): رنگ پیش‌فرض قرمز
 • روز اشتباه از هفته (محدودیت ورود در هفته): رنگ پیش‌فرض بنفش
 • زمان اشتباه در روز (زمان ورود ممنوع): رنگ پیش‌فرض بنفش

در این تجهیز خانه هوشمند Eelectron، خوانشگر بعلاوه یک زنگ هشدار را نیز ادغام می‌کند تا ناهنجاری‌ها را با سیگنال اعلام کند.

(برای آشنایی با دفتر کار هوشمند به صفحه مورد نظر مراجعه کنید.)

حتما بخوانید:
بیمارستان هوشمند: تجهیزات هوشمند سازی بیمارستان و مراکز درمانی

خوانشگر ترانسپوندر KNX هوشمند Eelectron

کدگذار ترانسپورتر USB

برنامه‌نویس کارت ترانسپورتر، خوانشگر یا نویسنده کارت‌ها یا اشیا فرستنده است. این دستگاه بر روی یک تکیه‌گاه فلزی نصب می‌شود و به همراه یک کابل USB برای اتصال به کامپیوتر ارائه می‌شود. برنامه‌نویس از طریق درگاه USB رایانه‌ی شخصی تغذیه می‌شود که باید نرم‌افزار مناسب روی آن نصب شود تا امکان خواندن و نوشتن داده‌هایی مثل کد سیستم، پسورت و تاریخ روی فرستنده وجود داشته باشد.

تجهیزات خانه هوشمند Eelectron: سیستم‌های تنظیم حرارت HVAC

ترموستات خانه هوشمند Eelectron

این ترموستات هوشمند یک کنترل‌کننده‌ی دمای اتاق KNX است که با دکمه‌های خازنی قابل‌تنظیم برای روشن و خاموش کردن، دیمر، شاتر، کرکره‌ها و غیره می‌توان آنها را پیکربندی کرد. دستگاه مجهز به سنسور دمای داخلی و کانکتور 2 قطبی قابل‌تنظیم به عنوان ورودی دیجیتال و آنالوگ است که می‌توان پروب NTC برای اندازه‌گیری مستقیم دما را هم به آن متصل کرد.

نسخه‌ای با سنسور دما و رطوبت نسبی داخلی نیز وجود دارد که برای کنترل محرک‌ها و رطوبت محیط مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه برای هوشمند سازی هتل یا ساختمان‌های مسکونی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ترموستات خانه هوشمند Eelectron

سنسور دمای خانه هوشمند Eelectron

دستگاه مدل TS01D01ACC از سری تجهیزات هوشمند 9025 یک پروب دمای قابل اتصال به ورودی‌های آنالوگ NTC دستگاه‌های KNX است. این دستگاه در ترکیب با پوشش‌های شیشه‌ای موجود در انواع سفید یا مشکی استفاده می‌شود.

کنترل‌گر مولتی سنسور 9025

سنسور محیطی MC06A01KNX دستگاهی از سری تجهیزات خانه هوشمند Eelectron است که روی دیوار نصب می‌شود و دارای شیشه‌های سفید یا مشکی است. این دستگاه دارای 3 سنسور است: سنسور دما، رطوبت و گاز CO2. اندازه‌گیری گاز CO2 از طریق یک پروب داخلی که به طور ویژه برای تشخیص این گاز طراحی شده است انجام می‌شود.

سنسور رطوبت، رطوبت نسبی در محیط را اندازه‌گیری می‌کند و اجازه می‌دهد آستانه‌ی کنترل از طریق تجهیزات مرطوب‌کننده یا رطوبت‌زدا تنظیم شود.

(برای تدارک پارکینگ هوشمند به صفحه مورد نظر مراجعه کنید.)

کنترل‌گر مولتی سنسور 9025 هوشمند Eelectron

تجهیزات خانه هوشمند Eelectron: مدیریت روشنایی KNX و DALI

گیت‌وی Dali رابط بین یک سیستم روشنایی KNX و DALI دیجیتال را شکل می‌دهد. این گیت‌وی به شما امکان می‌دهد تا حداکثر 64 لامپ را با دستگاه عامل DALI (برای مثال بالاست الکترونیکی) سوئیچ کرده یا کم‌نور کنید. حداکثر 6 نوع آدرس‌دهی مختلف برای گیت‌وی DALI وجود دارد که امکان کنترل آدرس گروهی و جداگانه‌ی چراغ‌های DALI را از طریق تلگرام‌های KNX فراهم می‌کند.

این ویژگی امکان ادغام کنترل نور خاص اتاق را فراهم می‌کند؛ برای مثال دفاتر دارای پلان باز، فضاهای چندمنظوره، سایت‌های تولیدی، اتاق‌های آموزشی و غیره. بسته به نوع پیکربندی، حداکثر 32 گروه مستقل DALI برای آدرس‌دهی گروهی در دسترس است. برای کنترل جایگزین می‌توان در صورت لزوم آنها را با 64 کانال دستگاه دالی با آدرس‌دهی جداگانه تکمیل کرد

مدیریت روشنایی KNX و DALI

تجهیزات خانه هوشمند Eelectron: سنسورهای تشخیص حرکت

تشخیص‌ دهنده یا دتکتور حضور KNX مناسب برای نصب روی سقف است و برای مدیریت تشخیص حضور کاربرد دارد. نسخه‌ی پایه‌ی این محصول دارای یک کانکتور با 3 ورودی دیجیتال است که می‌تواند بدون پتانسیل به دکمه‌ها یا سوئیچ‌ها متصل شود و برای انجام دستورات روشن و خاموش، شاتر، دیمر، پرده و غیره بکار رود.

تشخیص حضور بر اساس یک سنسور مادون قرمز غیرفعال انجام می‌شود که دارای 5 کانال قابل‌تنظیم مستقل با عملکردهای مختلف است. علاوه بر این، 12 بلوک منطقی برای پیاده‌سازی عبارت‌های ساده با عملگر منطقی یا آستانه و یا عبارات پیچیده با عملگرهای جبری و شرطی در دسترس است. می‌توان از الگوریتم‌های از پیش تعیین شده برای کنترل دما و رطوبت نیز استفاده کرد.

سنسور تشخیص حضور خانه هوشمند Eelectron می‌تواند حضور غیرمنتظره در یک محل را تشخیص دهد و برای ادارات، هتل‌ها و حتی ساختمان‌های مسکونی مناسب است.

(در مورد کارخانه هوشمند بیشتر بخوانید.)

سنسورهای تشخیص حرکت هوشمند Eelectron

خرید تجهیزات خانه هوشمند Eelectron

خرید تجهیزات هوشمند سازی برای خانه‌های مسکونی، هتل‌ها، ادارات، کارخانه‌ها و غیره می‌تواند برای ایمنی و راحتی بیشتر و همینطور صرفه‌جویی در مصرف انرژی و کاهش هزینه‌ها بسیار موثر باشد. با هوشمند سازی محیط‌های مختلف مانند ایجاد خانه هوشمند سالمندان، هوشمند سازی صنایع، انبار هوشمند و غیره می‌توانید تجربه‌ی جدیدی از تکنولوژی و راحتی را در زندگی یا کسب و کار خود ایجاد کنید. برای خرید تجهیزات خانه هوشمند و تدارک هوشمند سازی می‌توانید با نمایندگی هوشمند سازی اسمارتیک آشنا شوید.

منبع مطلب

اقای یک سوار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *